Mahalle aralarında yapılan tandır ekmekleri

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
Eskiden çiğköfteciler tek tük vardı sonra birden sükse yaptı yaygınlaştı.. Bu tandır ekmeği yapanlarda öyle ortalama 5 senedir bazı iller ve semtlerde ara sokaklarda v.b yerlerde açıldı... Tandır ekmek fırın ekmeği değil lavaş türü ekmek yapan yerler.. Bazı yerler çok güzel yapıyor... Bir nebze'de olsa memleket özlemini gideren insanlar var bu ekmekleri alarak..

Eskiden çiğköfteciler tek tük vardı sonra birden sükse yaptı yaygınlaştı.. Bu tandır ekmeği yapanlarda öyle ortalama 5 senedir bazı iller be semtlerde ara sokaklarda v.b yerlerde açıldı... Tandır ekmek fırın ekmeği değil lavaş türü ekmek yapan yerler.. Bazı yerler çok güzel yapıyor... Bir nebze'de olsa memleket özlemini gideren insanlar var bu ekmekleri alarak..
Ben devamlı alıyorum tandır ekmeğinin tadı çok güzel ben peynirle ve domates salatalıkla onu yemeyi çok severim.Onun tadı bir başka güzel iyi ki hala yapanlar var ellerine sağlık hep alacağım..

• Beğen
Tepkiler: LsR

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
Bende alıyorumda bizim mahalledekiler biraz kuru yapıyor... eğer sıcak sıcak çıktıysa anlık alıp poşete koyarsam ağzını bağlarsam yumuşuyor ben yumuşak pofufuk seviyorum ekmeğide tandır ekmeğinide .. bazıları kıtır kıtır çıtır çıtır sever ben sevmiyorum böyle pamuk gibi olacak ohh o hamurun kokusu falan.. tandır güzeldir ya...

Kokusunu çok severim bende sıcak alıyorum yapan birkaç yer var yaygın aslında ya alıcısı çok bu ekmeğin üç tl idi şimdi tanesini beş tl den alıyorum... yumuşak pamuk gibi oluyor alllah arasına ne koyarsan koy yakışıyor yemek için köfte bile... :giggle:

• Beğen

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
Bizim burada 3.50 tl biz pahalı diyoruz yinede öncesinden 1.25 normal ekmeğe göre ucuzdu.. Burda çok olduğundan rekabet misali ucuz diğer yerlere göre yine ama işte... unlara zam gelince onlarda zam yaptı.. Her zaman her yemekte yenmiyor sulu yemeklerde olmuyor ama kahvaltılarda güzel.. sevmeyen nadir insanlar vardır zaten..

Zam neye gelmiyor ki una gelince adamlar emek veriyor oda artıyor haliyle...sulu yemeklerde kullanılmıyor kahvaltı ve kuru şeylerde arasına dolamalık şeylerle güzel oluyor...özellikle peynirle ve kuru köfteyle

• Beğen
Geri
Üst Alt