Köpekler nasıl sakinleştirilmeli?

Katılım
3 yıl 9 ay 30 gün
Mesajlar
4,024
Tepkime puanı
3,402
Konum
TR-GB
Cinsiyet
bPg20e
Medeni Hal
Kaygı sadece insanlar arasında ortak bir özellik değildir, aynı zamanda hayvanlar da duygusal acılar çekebilir. Bakımımız altındaki köpeklerin çoğu endişe problemleri yaşar. Tıpkı diğer sağlıksız davranışlarda olduğu gibi (ısırma, havlama, görünürdeki her şeyi çiğneme ) kaygı problemi de tedavi edilebilir. Endişeli köpeğinizi desteklemek ve mutlu ve sağlıklı bir yaşamı teşvik etmek için kanıtlanmış birkaç yöntemi sizin için özetledik.

5ec62ccdadcdeb07cc826d2c


Köpeklerde kaygı
Anksiyete, sızlanma ve havlamadan titremeye ve fısıldamaya kadar birçok şekilde kendini gösterebilir. Ayrıca endişeli olduğunda köpeğinizin yıkıcı veya düşmanca hale geldiğini de görebilirsiniz.

Bir köpekte anksiyetenin en yaygın nedenleri terk edilme korkusu, evde yalnız olma korkusu, yüksek sesler, seyahat ve/veya garip insanlar, çocuklar veya diğer evcil hayvanların etrafında olmaktır.

Köpek arkadaşınızı tedavi etmenin en iyi yolu nedeni belirlemektir. Kaygı genellikle belirgindir ve kolayca tanımlanır. Nedeni belirledikten sonra, tedavi yönetimine geçebilirsiniz.

5ec6294eadcdeb07cc826d07


Egzersiz
Anksiyete aşırı enerjiye neden olabileceğinden, onunla uzun bir yürüyüş yapmak anksiyetisini azaltmak için yardımcı olabilir.

Bu süre zarfında bol miktarda fiziksel temas sağlamak ve onlarla konuşmak da faydalıdır

Fiziksel temas
Muhtemelen endişeli bir köpeğin sahibinin dokunuşundan daha rahatlatıcı bir şey yoktur. Köpeğinizdeki kaygı belirtilerini belirlemeye çalışın.

5ec6294eadcdeb07cc826d0f


Bu davranışları belirledikten sonra ona olan sevginizi sarılarak ya da başını okşayarak gösterebilirsiniz.

Masaj
Muhtemelen bildiğiniz gibi, bir masaj en endişeli insanı bile rahatlatacak ve sakinleştirecektir. Ancak bunun köpeklerle de harikalar yarattığını biliyor muydunuz ?

Anksiyete genellikle kasların gerilmesine neden olur ve masaj terapisi gerginliği hafifletmenin bir yoludur.

Müzik terapisi
Müzik terapisinin hem insanlar hem de köpek ve kedi dostlarımız için yararlı olduğu kanıtlanmıştır. Evde, arabada veya evcil hayvanınızdan uzakta olduğunuzda müziğin gücü sakinleştirici ve rahatlatıcı olabilir.

5ec62ccdadcdeb07cc826d30


Müzik, bazı köpekleri rahatsız eden ve endişe yaratan caddeyi veya korkunç sesleri engelleyerek gürültü hassasiyetini azaltabilir.

Onları sarın!
Sakinleştirici paltolar ve tişörtler, bir köpeğin gövdesine hafif, sabit bir baskı uygular ve bir köpeği bebeğin kundaklama bezi gibi çevreler. Seyahat, ayrılma, gürültü veya yabancı anksiyetenin neden olduğu her türlü kaygıya sahip köpekler için önerilir.

5ec62cccadcdeb07cc826d2a
 
  • Beğen
Tepkiler: LsR

Charismax

Copyright @ Charismax
Katılım
3 yıl 9 ay 30 gün
Mesajlar
25,352
Tepkime puanı
8,753
Yaş
35
Konum
Memed' Home
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Cinsiyet
vtEvVy
Medeni Hal
Yerim len sizi evde beslenseniz alırımda kedi yerinize yetiyor :)
 

Benzer konular

Geri
Üst Alt