Köpek Korkusunu Nasıl Yenebilirim?

İsim
Muhammed
Memleket
Güneydoğu
Meslek
Terfi mi ettireceksin?
Bu benim en büyük korkumdur. Köpeklerden oldum olası çok korkarım. Ben Şafii mezhebinden olduğumdan dolayı ailem hep "Köpeğe dokunmak haramdır, köpek besleme" vs. gibi kulaktan dolma bilgiler verdiler çocukluğumda. Haliyle köpeklerden hep uzak durdum. Halbuki araştırınca Şafii'likte böyle birşey yokmuş :D Yalnızca köpek ıslak iken dokunmamak gerekir, onun sebebi de ıslak iken üzerinde mikrop falan varsa daha kolay bulaşabileceğinden dolayıymış. Ama işte eskiler hep kulaktan dolma bilgiler veriyorlar maalesef.

Yavru köpekler ile sıkıntı yok. Seviyorum falan ama büyüyünce tırsıyorum. Çalıştığım yerin köpeği var, yavruyken bizim arkadaşlar bulmuşlar. Ölmek üzereydi soğuktan, aldık baktık falan. Yavruyken oynuyordum onunla, ama şuan beni görünce oynamak için yanıma geldiğinde bile acaba ısırır mı diye korkuyorum. Uzak durmaya çalışıyorum. Bu korkumu nasıl yenecem? Sonuçta köpek, iç güdüleriyle hareket ediyor, ben onu severken bir anda dönüp saldırsa ne yapacam?

Şafii ve Hanbelilere göre: Köpeğin artığı, teri necistir. Bunlarla kirlenen eşya biri toprakla olmak üzere yedi defa yıkanır. Ben hanefiyim köpek sevmemizde sorun yok ama elbiselerimize değdimi onu değiştirmemiz söylenir. Genel olarak dinimizde evde köpek beslemek haramdır, ağız salyası, tüyleri ve dışkısı necis olarak geçer. Bugün bile bilim adamları köpeğin salyalarında bakteri ve mikrop olduğunu kanıtlamıştır. Aynı şeyi kediyede yapmışlardır fakat bir tane bile ne mikrop ne bakteri bulunamamıştır. Dinimizde en temiz hayvan kedidir, ve kedi beslemek sünnettir evde beslenebilir. Köpeğin yaratılma amacı insanlara yardımcı olması için av ve koruma içindir. Bahçede beslenebilir, dışarıda beslenebilir ama evde beslemek haramdır, çünkü pistir. Bunu insanlar, insani duygularla yadırgıyorlar ama bunu yaratan söylüyorsa sen istediğin kadar konuş yani. Sana öldür demiyor, aç bırak besleme demiyor, eziyet et demiyor. Merhamet et, karnını doyur sev diyor. Ama evde yasak diyor. Yinede isteyen istediğini alır, insan çekeceği azabı göze alıyorsa istediğini yapabilir.

Korkunu yenmeye gelirsek, benim arkadaşımda çok korkuyordu. Önce yavru köpekten başladık seve seve alıştırdık büyük köpeklere alışması zaman aldı. Mesela ben sokak köpeğini sevdiğimde arkama saklanır korkardı. :D yanında dura dura yavaş yavaş sevdirmeye alıştırdım. Şimdi kendi başına sevebiliyor. :D

İsim
Muhammed
Memleket
Güneydoğu
Meslek
Terfi mi ettireceksin?
Şafii ve Hanbelilere göre: Köpeğin artığı, teri necistir. Bunlarla kirlenen eşya biri toprakla olmak üzere yedi defa yıkanır. Ben hanefiyim köpek sevmemizde sorun yok ama elbiselerimize değdimi onu değiştirmemiz söylenir. Genel olarak dinimizde evde köpek beslemek haramdır, ağız salyası, tüyleri ve dışkısı necis olarak geçer. Bugün bile bilim adamları köpeğin salyalarında bakteri ve mikrop olduğunu kanıtlamıştır. Aynı şeyi kediyede yapmışlardır fakat bir tane bile ne mikrop ne bakteri bulunamamıştır. Dinimizde en temiz hayvan kedidir, ve kedi beslemek sünnettir evde beslenebilir. Köpeğin yaratılma amacı insanlara yardımcı olması için av ve koruma içindir. Bahçede beslenebilir, dışarıda beslenebilir ama evde beslemek haramdır, çünkü pistir. Bunu insanlar, insani duygularla yadırgıyorlar ama bunu yaratan söylüyorsa sen istediğin kadar konuş yani. Sana öldür demiyor, aç bırak besleme demiyor, eziyet et demiyor. Merhamet et, karnını doyur sev diyor. Ama evde yasak diyor. Yinede isteyen istediğini alır, insan çekeceği azabı göze alıyorsa istediğini yapabilir.

Korkunu yenmeye gelirsek, benim arkadaşımda çok korkuyordu. Önce yavru köpekten başladık seve seve alıştırdık büyük köpeklere alışması zaman aldı. Mesela ben sokak köpeğini sevdiğimde arkama saklanır korkardı. :D yanında dura dura yavaş yavaş sevdirmeye alıştırdım. Şimdi kendi başına sevebiliyor. :D
Köpeğin evde beslenmesine zaten karşıyım ama benim meselem biraz farklı, yolda köpek görünce karşı kaldırıma geçen biriyim :D :D Bunu aşabilsem yeterli bana :D

Bahçe olsa olurda evde köpek beslemem.Hayvanları seviyorum.

Köpek korkusu birçok insanda var görüyoruz işte sokak köpeklerinin ne yaptığını insan parçalıyor daha ne olsun elbette korkulur.

Geçenlerde şöyle bişey oldu kısaca anlatayım sabah işe giderken yürüyorum yakın mesafe olduğu için caddeden karşıya geçeceğim yaya geçidi tabi ışık yandı üç kişi bekliyoruz geçmek için bir köpekte yanımıza durdu geçmedi varya ışık yandı bizimle birlikte o da geçti baktım öylece arkasından ...