Konyalı Aleyna Tilki Kendisini Farklı İnsan Ayrıcalıklı İnsan Görüyor

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
Aleyna Tilkinin Konyalı olması ona ne kattı

Aleyna Tilki'nin Konyalı olması ona ne kattı?​

İngilizce şarkısı 'Retrograde' ile gündemde olan Aleyna Tilki, şarkı yayınlandıktan itibaren ilk defa açıklama yapmış. Dünyaya açılmak için ilk adımı 'Retrograde' şarkısı olan Aleyna Tilki, Konyalı olmasının onu farklı kıldığını iddia etmiş. Peki Aleyna Tilki'yi gerçekten diğer starlardan ayıran şey ne? Aleyna Tilki'nin Konyalı olması ona ne kattı?​

Retrogradei çıkardı

'Retrograde'i çıkardı​

Aleyna Tilki'nin dünyaya açılma isteğini hemen hemen hepimiz biliyoruz. Bu isteğinin ilk adımı da içinde Dua Lipa imzası bulunan 'Retrograde' şarkısıydı. 26 Şubat'ta da bütün dünyada yayınlandı bu şarkı.​

İlk olmasına rağmen başarılı bir şarkı

İlk olmasına rağmen başarılı bir şarkı​

Aleyna Tilki'nin beklentilerini karşıladı mı bilmiyoruz ama şarkının iyi kötü beğenildiğini düşünüyorum. Bence ilk olmasına karşı baya başarılı bir çalışma yapmış.​

Çok güzel tepkiler almış

Çok güzel tepkiler almış​

26 Şubat'tan bu yana da sesizliğini ilk defa bozmuş genç şarkıcı Aleyna Tilki. Verdiği bir röportajda harika tepkiler aldığını, özellikle Latin Amerika, Hindistan ve Kuzey Avrupa'dan çok güzel tepkilerle karşılandığını söylemiş.​

Amerikada doğmuş olsaydın...

"Amerika'da doğmuş olsaydın..."​

Gayet güzel hoş açıklamalar bunlar yolu açık olsun. Ama Aleyna Tilki'den en beklenmedik cevap, "Amerika'da doğmuş olsaydın her şey daha farklı olur muydu?" sorusuna verdiği cevaptı.​

Bir farkım kalmazdı

"Bir farkım kalmazdı"​

Gelen bu soruya "Daha kötü olurdu. Amerika’da doğup büyüseydim oradaki starlardan bir farkım kalmazdı. Konya’da doğmak, Anadolu’nun enerjisini taşımak, bana çok şey kattı" şeklinde cevap vermiş Aleyna Tilki.​

Yediği etli ekmekler mi yaradı

Yediği etli ekmekler mi yaradı?​

Aleyna Tilki yediği etli ekmeklerin yaradığını mı ima etmek istiyor onu anlayamadım ama söylemleri "Bu kız Amerikalı olsaydı beğenmezdiniz di mi? Ama bu kız Konyalı beğenenebilirsiniz" tarzında.​

Kendine has bir tipim

"Kendine has bir tipim"​

Sözlerine de; "Benim dünya starı olabilecek olmamın başlıca nedeni kendine has bir tip olmam. Yurt dışındaki insanlar da bu konuya çok ilgi gösteriyor. Beni dünya starlarından ayıran şey; bence Konya'da doğmuş olmamdır. Başlangıcım yurt dışında olsaydı bu kadar özel bir sanatçı olamazdım" diye devam etmiş.​

Eminemin rap yapması gibi mi

Eminem'in rap yapması gibi mi?​

Sanırım Konyalı bir şarkıcı olmayı Eminem'in rap yapması gibi görüyor Aleyna Tilki. Haksız da sayılmaz. Sen git Anadolu'nun bağrında doğ sonra dünya starı ol. Bozkırın tezenelerinden megastarlığa uzanan yol. Enteresan bir başarı öyküsü. Ama böyle olunca da Aleyna Tilki sanki hayatı boyunca bozkırın çorak topraklarında yaşamış da oradan dünya starı olmaya çalışıyormuş gibi görünüyor.​

Haksız sayılmaz

Haksız sayılmaz​

Durum pek öyle olmasa da Aleyna Tilki ne derse o. Aslında söylediklerinde çok da haksız sayılmaz çünkü sesinde ve söyleyişinde bir Türk nağmesi var. Ne demek istediğimi pek açıklayamıyorum ama demek istediğimi anlayanlar anlamıştır diye umuyorum​

Özünü biliyor ve reddetmiyor

Özünü biliyor ve reddetmiyor​

Uzun lafın kısası babaanneler gibi bir yorum yapacak olursak Aleyna Tilki'nin "Irmağının akışına ölürüm" modunda olup "Keşke Amerika'da doğsaydım her şey daha kolay olurdu" dememesi çok güzel. Özünü, kültürünü biliyor ve anlaşılan o ki, o kökler üzerinden gitmeyi tercih ediyor. Bu şekilde globalleşmeyi dünyaya açılmayı hedefliyor hiçbir şeyi reddetmeden. Yaşına göre oldukça olgun bir hareket sergiliyor bence. Ne diyelim, "Yolu açık olsun..."​

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
Gel ne olursan ol gel diyorlardır

Geri
Üst Alt