Konu açarken dikkat etmenizde fayda var

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
Merhaba arkadaşlar nasılsınız ? Sağ'olun bende çok iyiyim.. Şimdi küçük bir dilekte buluncam sizden.. Dikkate alırsınız almazsınız orasını bilmiyorum..

Şimdi şöyle bir olay var.. biz bir forum sitesiyiz.. paylaşılan konuları ordan burdan çekiyoruz.. Sözlük konuları soru sorma konuları bu işin dışında'dır bunlar özgündür genelde..

Ordan burdan konu çekerken bazen başka bir forum sitesi aynı konuyu paylaşmış oluyor.. Bazı içerikleri kendisine göre uyarlayıp değiştirebiliyor..

Mesela başlığını veya içerisinde bir kaç satırı v.s bunları genelde bizim gibi olan siteler paylaşım forumları yapar..
Buralarda konu çekiyorsanız bunu yapmayın.. Bu iki tarafa'da zarar verir.. Bize vermez aksine bizde değerler yüksek olduğu için index'leme sıralamasını kapar alınan yeri düşürür ama yapmayalım bunu..

Mesela bir forumun paylaştığı ile paylaşımı aldığı yer arasında fark yoksa konunun nereden alındığı önemsizdir..
Ama forum sitesinden aldığınız konuyu o forum sitesi aldığı yerden farklı olarak işleyip paylaşmışsa bunu direk o forum sitesinden çekmiş olursunuz..

Yani kimse buna bir'şey diyemez isteyen istediği yerden konu çeker .. Teliflik bir durum varsa zaten o bize gelir bizde duruma göre editlemesini yada ifadesini yetkili kişilere veririz

Siz yinede dikkat edin.. Çevre forumlar bizim dostumuzdur genelde.. Onlarıda kırmamak inciltmemek adına burada o paylaşımları yapmayın.. Bizim mesken olarak algoritma değerleri yüksek olduğu için google nazarında alınan yerleri aşşağıya çeker ..
Dost olmayan yerlerde var olsun onlarında emeklerini heba etmeyelim..

Şimdi diyeceksiniz'ki onlarda benim aldığım kaynaktan alıyordur ne alaka hocam? Ne farkı var ?

İşte bende bunu diyorum farkı yok ama kendisine göre bir kaç düzenleme yaptıysa ki buda onun aldığı yere yaptığı ayıptır hırsızlıktır masum değildir.. Yinede yapmayın gerek yok ..

Öylesine bu kardeşinizden bir duyurudur bu ..

İyi forumlar..

Çok yerinde bir konuya değinmişsin :sins:

• Beğen
Tepkiler: LsR
Ne yapalım peki her forumu dolanıp bu konuyu açtılarmı bakayım açtılarsa ben açmıcammı yapalım yada bu konuyu benden almış copy paste yapmışmı oluyor? :)

En son açtığım konuyu aldığım yeri göstermek istiyorum.

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
Ne yapalım peki her forumu dolanıp bu konuyu açtılarmı bakayım açtılarsa ben açmıcammı yapalım yada bu konuyu benden almış copy paste yapmışmı oluyor? :)

En son açtığım konuyu aldığım yeri göstermek istiyorum.

Seninle bir alakası yok bu konunun ben sana merak ettiğim için sordum kaynakları.. Senden sonra'da böyle bir konu açma gereği duydum.. Olması gereken ama geç kalınmış bir duyuru..
Kaynak neresiyse siz ordan alın..

Medeni Hal
Ben niye bu kadar güldüm buna? :D bilgi paylaşılmıyor tabi :D genel forumların sorunu bu işte hepsi birbirinden alıyor ama alınan kaynakta başka bir siteden oda gelsin bütün forumlar benden almış desin dlndldldkdjddjdk. Kısır döngü :D kendi araştırmanız ve yazacak zekanız yoksa isteyen istediği yerden alır kimse karışamaz SANANE. :T:

Kerem

Kız & Erkek Babası
Memleket
Isparta
Medeni Hal
Birçok forum sitesi bir biri ile etkileşim içerisinde illaki konu alışverişi oluyor. Ama mesela ben buradaki bütün konuları çeksem Charismax rahatsız olur ya da o benden çekse ben rahatsız olurum. Örnek olarak söylüyorum tabiki. Çok güzel bir konuya değinmişsin özellikle açacağımız konuları diğer forumlardan değilde asıl kaynağından almak daha yararlı olacaktır.

• Beğen
Tepkiler: LsR

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
Asıl kaynağından alınması demek diğer bir forum sitesiyle alakası yok demek..

Şimdi burada ben bu duyuruyu paylaştım dimi ?

Bu konuyu 6 forum sitesi olduğu gibi alsın paylaşsın sorun yok kaynak zaten benim...

Ama birisi bu konuyu alıp kendisi bir kaç satır düzenlediyse başlık hafif oynadıysa o konu onun sitesine özeldir bir paylaşımdır.. bu bana yapılmış bir ayıptır kaynak ben olduğum için ama ondan alıp başka yerden paylaşıldığında o konu benim olmuyor ..

Demek istediğim şu.. kaynaktan alın derken değişmemiş orjinal halini alın.. yoksa burdan almışsın şurdan almışsın önemli değil.. ama işte paylaşan kişiler içerikleri biraz değiştiriyor bende yeri geldiğinde öyle yapıyorum.. alan kişi başlığa göre aldığından içerisi değişmiş mi bişi mi olmuş bilmez..

Siz orjinal kaynaktan çekin.. bir sorun olursa hesabını biz veririz..

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
Ben niye bu kadar güldüm buna? :D bilgi paylaşılmıyor tabi :D genel forumların sorunu bu işte hepsi birbirinden alıyor ama alınan kaynakta başka bir siteden oda gelsin bütün forumlar benden almış desin dlndldldkdjddjdk. Kısır döngü :D kendi araştırmanız ve yazacak zekanız yoksa isteyen istediği yerden alır kimse karışamaz SANANE. :T:
Yani bak buda haklı... Bilgi paylaşmak sloganımız varken .. Bu konuda garip oldu tabi ama olsun biz yaptık diyelim duyurduk diyelim.. Vurdum duymaz demesinler..

Genel forum sitelerinde zaten özgün konular kendini belli ediyor ki. Onları alıp açmak bana görede yanlış.
Ama haber ve ya bir bilgi olan konuyu alıp paylaşmakta bir sorun olmazki.
Zaten asıl kaynak haber siteleri ve ya bloglar oluyor.

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
Haber konuları dışında bayadır konu açmadığımı fark ettim arada konu açmakta lazım nereden araklasam acaba :unsure:
Bazen öyle bir başlık konu açıyorum'ki benzer konular bile şaşırıp tamam abi aynısını geçtim benzerini bile bulamadım diyor... Kendi içimizde benzeri olmayan şeyler yaparken' milletin ordan burdan alıp içine kendisi bir nokta koyunca kendisinin ilan etmesiyle.. İçerik değiştirmesi çok farklı şey oluyor bunu fark etmiyorlar .. Yada salağa yatıyorlar .. Unutmayın bilgi paylaştıkca güzel sahiplenilince değil .. Çalın lan bütün konuları vaz'geçtim sdfs

Geri
Üst Alt