Kışın Olmazsa Olmazı Kestane Kaç Kalori

Kestane Kaç Kalori​

Kışın sevilen tatlarından olan kestane, farklı yöntemler ile pişirilip hazırlanıyor. Pişirme aşamasında kullanılan yöntemlere göre kestanelerin kalori değerleri de değiştiğinden kaç kalori sorusuna yöntemlere göre cevap vermek gerekir. Kestane kaç kalori sorusuna cevap vermeden önce genel olarak kestanenin besin değeri konusuna kısaca göz atalım.

Orta porsiyon kestanede;

• 23.57 gram karbonhidrat
  • 0.61 gram protein
  • 0.56 gram yağ
  • 1.99 gram lif
  • 1.2 mg sodyum
  • 291.6 mg potasyum
  • 15 mg kalsiyum
  • 14.4 iu A vitamini
  • 22.44 C vitamini
  • 0.56 C vitamini
  • 0.56 demir içeriği vardır.

Çiğ Kestanenin Kalori Değeri​

Haşlanmadan ya da kavrulmadan çiğ olarak kestanenin kalori değeri yaklaşık olarak aşağıdaki şekildedir…

• 1 adet küçük boy kestane 18 kcal
  • Bir adet orta boy kestane 26 kcal
  • 1 adet büyük boy kestane 56 kcal
  • Orta boy porsiyon ise 106 kcal
  • 100 gram kestane 176 kcal

Haşlanan Kestanenin Kalori Değeri​

Haşlanmış kestane kalori yönünden kavurma kestanelere göre daha düşük kalori değerine sahiptir. Diyet yapanlar ya da kilo kontrolü sağlamak isteyenler için haşlama kestane idealdir. Genel olarak 1 adet haşlanmış kestane 15 gramdır ve 25 kalori içerir. Diyet listelerine eklerken bu kalori değerine göre haşlanmış kestaneleri eklemeniz gerekir.

Kavrulan Kestanenin Kalori Değeri​

Soba üzerinde, tavada ya da fırında pişirilen kestaneler, kavrulmuştur. Kestanenin en lezzetli hali olarak sıkça uygulanan bu yöntem ile pişirilen kestanelerin genel olarak 60 gramında yaklaşık 143 kalori bulunmaktadır. Bu ölçü ise orta bir porsiyona eş değerdir.

Kestane Şekeri Kaç Kalori?​

Kestanelerin şerbet içinde pişirilmiş hali olan kestane şekeri de farklı kalori değerine sahip. Çikolatalı ya da sade olarak hazırlanıp tüketilen kestane şekerinin kalori değeri genel olarak aşağıdaki gibidir…

• 1 adet kestane şekeri 35 kcal
  • Bitter çikolata kaplı kestane şekerinin 1 tanesi ise 65 kcal
  • Sütlü çikolatalı kestane şekerinin 1 adeti 75 kcal
  • 100 gr kestane kaç kalori dediğinizde ise 204 kcal
Kestanenin kalori değeri hakkında verdiğimiz bilgiler genel bilgilerdir. Kilo kontrolü sağlamak için siz de tüketimlerinde kalori değerlerine göre miktarı belirleyebilirsiniz.

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
Kışın olmazsa olmazı denmiş ama ben her eve girdiğini sanmıyorum ya.. Çok gariban var bakıp bakıp alamayan... Biz belki 10 senede iki sefer almışızdır dolu dolu hani kışın akıla gelen bir'şey değil.. Kestaneden daha güzel önemli şeyler var .. Ayva falan gibi.. Bu arada ayva ile kestane kafamda birleşince aklıma geldi..

Ayvayı soba üzerinde ısıtırdık o'da çok güzel oluyor he .. Fırına atın fazla değil ama 10 15 dakika dursun çıkarın hafif ılısın süper ballı tadı oluyor.. Hatta tadı olmayan ayvalar bile çok güzel oluyor..

Ne yapalım yani park bahçelerden at kestanelerini mi toplayalım :D

• Haha
Tepkiler: LsR

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
Sizin orada bahçe varsa ne varsa ağaçta topla burda o'da yok :haha:

Biliyomusun at kestanesi tabi her yıl yenileyeceksin güye olmasını önlüyor kuru yarının içine birde giysi dolabına koyacaksın bu kadar da faydalı

• Beğen

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
Güve engellerken kurt yapıyor o :D Kurtta sonraki mevsime güve olarak düşüyor.. Naftalin daha iyi.. Ama o kestanelerin tatlısı oluyor haşlanarak bişilerini daha yapıyorlar

Güve engellerken kurt yapıyor o :D Kurtta sonraki mevsime güve olarak düşüyor.. Naftalin daha iyi.. Ama o kestanelerin tatlısı oluyor haşlanarak bişilerini daha yapıyorlar
Ben kaç senedir koyuyorum bir tane kurt görmedim. Naftalin zaten olan bişey giyecek dolaplarına konur.

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
Kestane'yi koymadığın'da güve görüyor musun ?

Gıdalarda oluyor evet kelebek oluyor hemen bizim ev çok sıcak

• Beğen

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
Gıda herkeste oluyor yav.. Elbise için dedim kestane koyuyorum olmuyor dedin ya .. kestane koymadığında oluyor mu ki kestane koyuyorsun baabında didim :D sfdsdf

Geri
Üst Alt