Kendine rakip olarak açılan forumu satın alınca bunu ticari başarı ve tekelleşme sanmak?

Selamın aleyküm. Açılın la fight yapacam :D

Abi şimdi; örnekle açıklayacağım. @Charismax'a ait forummeskeni.com diye bir forum var. Ben buraya gelip üye oluyorum, biraz çevre kasıyorum. Sonra laf aramızda bu @Charismax'ı da zaten hiç sevmem, kalkıp forumxxx.com diye meskenin aynısını açıyorum. 2 yıl boyunca yürütüyorum. Çektiğim üyelerin hepsi meskenin tayfası, bütün konu başlıkları ve içerikleri neredeyse birebir aynı. Ondan sonra @Charismax 2 yılın ardından gelip forumxxx.com'u benden satın alıyor. Hemi de 5 haneli bir para ödüyor xx.xxx TL olarak.

Şimdi burada şu sorular akla gelir mi gelmez mi?

1- Benimki ticari zeka mı?
2- @Charismax'ınki mallık mı?
3- Nooluyor kardeşim? Ne bu tantana?

Ha bu arada Veli Ali'den forumu satın alınca database de birleştirmiyor heee. Taklit forumun başına bir eleman koyup aynı düzen devam edecek, bizim emeğe saygımız var deyip ama aslında emek dediği kendisine özenti ve taklit olarak açılan yere bir de duyar kasıyor.

Bu şey gibi değil mi ya? Kılışdar'ın AKP'den bölünme partilere vekil verip mecliste grup kurdurması. Ama yok lan tam uymadı da azıcık benziyor. Neyse işte, öyle yani. Saçma sapan bişi.

Not: Konuda belirtilen isimler, örneklendirmeler ve alan adları semboliktir. Dağıtılan bu yargı kapsamında geçen bütün kişi, kurum, kuruluş ve olaylar tamamen hayal ürünüdür.

Not 2: Yargı dağıtılan durum genel forum siteleriyle ilgili değil, farklı sektörel vuku bulmuş bir olayın tiye alınmasıdır.

Not 3: Bu foruma ilk konum olması hasebiyle bugünün tarihini bir yere not alalım ve her yıl şampanyalar eşliğinde kutlayalım. Her yılın 10 Ekim tarihinde üye sözlüğüme de en az 6 paragraf yorum yazılsın ve bol bol övülsün... Teşekkürler.

Not 4: Sürçülisan ettiysem affolmasın. Çok da şey.

Allah ikinize de akıl fikir versin emi ne diyim ki. @Regex hele senin yaptığın tabi ticari zeka hem de nasıl. Sen gel adama iyi paraya sat ondan sonra da sattın ya demediğini koyma ...

Ya çok gülüyorum sizin bu dostça tatlı didişmelerinize.İsim vermeyim ben siz zaten biliyorsunuz o iki lider gibisiniz.

Eee adam da almış çok iyi etmiş ne güzel şeyler yapmış devamında o da az değildir ha...kızmayın bana ikinizi de çok severim sen tilki isen oda kuyruğun vallahi senden geri kalmaz ...

Çokça seviliyorsunuz ...

@İlkiz can sen olayı anlamadın, yani takılmak için Fatih üzerinden örneklendirme yapıp anlatımı sempatikleştirmeye çalıştığım doğru ama burada bizim aramızda geçen bir olay yok. Kategorinin amacına uygun olarak olayı açıklayıcı anlatabilmek için biz üzerinden örneklendirdim. Notlarda da dediğim gibi bu konunun genel forumlarla hiçbir alakası yok. Ama buraya neden konu açıp giydirdim? İşte maksat muhabbet olsun, yeşillik olsun.

Biz meşhur iki liderden ziyade Hacivat'la Karagöz de gibiyiz, Arif'le Logar gibiyiz, ya da aklına hangi versus gelirse. @Destina izin verse Hollanda'ya da gidip şey yapacaz ama işte, kandıramıyoruz. :( :D

Medeni Hal
Ne oluyor kardeşim? ne bu tantana? :T: o kadar işimin arasında kuşların haber getirmesiyle bütün işlerimi bıraktım geldim. :T:
Ben buna ne yorum yapayım şimdi? isimler yok, forum yok, ifşa yok. :T:

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
@Regex 'in hesabına kim girdi lan?

7=8>>7>7>8=7=8>% djfjdkdndld

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
Alakalı değil desende birisine saplamışsın ama kim... Benzer o kadar çok kişi var'ki perde arkasında... Herkes bir'şekilde üstüne alınacaktır.. Alınsınlar alamıyorlarsa kendilerine.. Anal pull ekipmanı benden.. Öyle bir'şey vardı galiba.. Pijlik dönemimden hatırlıyorum :haha:

10 ekim Salı 2023 Regex ilk konu

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
Güzel saplamış ama meseleyi idrak edince.. Karşılaştırma yapınca bildiğin saplama yapmış :D

İsim
Gizem
Memleket
İstanbul
Medeni Hal
Rakip olan yeri almak başarı mı? forumlar tekelleşemez salakmış her kimse bu arkadaş

Geri
Üst Alt