Kalın telli saçlar nasıl inceltilir?

Memleket
İzmir
Meslek
Grafiker
Medeni Hal
Saçların kalın telli olması saç kökleriyle ve genetik yapıyla ilgili bir durumdur. Saçların incelmesi için saç tellerinin kesitinin küçültülmesi gerekmektedir. Bu da mümkün olan bir yöntem değildir. Kalın telli saçlar ince telli saçlara göre daha gür görünse de şekil alması, yatıştırılması ve bakımı da çoğu kez daha zordur.

Saçların bakımını ihmal etmemek bu işin altın anahtarıdır. Saçın nem dengesini korumasına yardım eden olmak önemlidir. Bunu yapmak için nem yoğunluklu saç maskeleri yahut doğal yağlar ile saça bakım yapılabilmektedir. Ek olarak duştan sonra saç yapısına münasip krem kullanmak da saçları yatıştırmaya yardım eder

Ara makas saçların hacminin azalmasına ve daha az görünmesine yardımcı olmaktadır. Fakat ara makas saçın uçlarına veya kat yerlerine uygulanmaktadır. Ara makasın gayesi saç miktarını yarıya indirmek değil katlarda yumuşak geçiş sağlamak ve kabaran saç uçlarını yatıştırmaktır. Eğer bu yol saç diplerine uygulanırsa saçın doğal dalgasını bozabilir.

Saç yapısına en ideal kesim modelini bulmak birinci adım olmalıdır. Saçların hacmini azaltmak için sürekli başvurulan yol katlı kesim ve ara makas yöntemidir. Fakat bazı kalın telli saçlara katlı kesimin münasip olmayacağı göz önünde bulundurulmalıdır.

Diğer bir metotsa saçların kesiminde ustura kullanılmasıdır. Ustura saç uçlarını inceltmede yardım eden olacak ve katlı kesim uygulanan saçta katların daha yumuşak ve doğal görünmesini sağlayacaktır. Perçem, kakül gibi daha zarif ve ince durması gerekli olan saç bölümleri da bu yollarla inceltilir.