İstenmeyen tüyler için karınca efsanesi gerçek mi?

Karıncaları her ne kadar evde istemesek de aslında faydalı hayvanlar. Özellikle tüy konusunda bir efsane var ki tüm kadınlar arasında biliniyor. Birçok insanın deneyimine göre karınca yumurtası yağı tüyleri zamanla azaltarak yok ediyor. Hatta sadece tüyleri yok etmiyor uygulandığı yerde hücreleri de yeniliyor.
cheerfulwomanapplies-25032024147921d0.jpg

KARINCA YUMURTASI YAĞI TÜYLERİ YOK EDER Mİ?
Herkesin vücut tipi ve özellikleri farklı olmakla birlikte ürünlere verilen tepki de farklıdır. Karınca yumurtası yağı tüy köklerinin etkisini azaltır ve tüyleri zamanla yok eder.
Düzenli kullanımda koltuk altında ya da bikini bölgesinde beyazlatıcı etki oluşturur.
Karınca yumurtası yağı ağda gibi sebeplerle ciltte oluşan kararmaların ve dolayısıyla yara oluşumunu tedavi eder.
Lazer ya da epilasyon gibi yöntemlerden sonra cilde sürülerek tüylerin erken çıkmasını önler.
Hamile ve emziren kadınlarda, hormon tedavisi gören, cilt hastalığı olan kişilerde kullanılmadan önce doktora danışılması önerilir.

Günah değil diyenlere gider. Aktara gidip deri için neleriniz var demiştim. Bana karınca yumurtası yağı diye küçük bir şişe verdi. İçinde yumurta kabukları vardı karınca parçası gibi. Aldığıma pişman oldum, çok yazık günah be

Piraye

Gönül insanın kıblesidir
İsim
Hira
Günah değil diyenlere gider. Aktara gidip deri için neleriniz var demiştim. Bana karınca yumurtası yağı diye küçük bir şişe verdi. İçinde yumurta kabukları vardı karınca parçası gibi. Aldığıma pişman oldum, çok yazık günah be
Yumurta kabukları olmaz imkansız :D sıvıdır yağ şeklinde. İlk defa kabukları vardı diyeni görüyorum :D

Bende yağ olarak düşündüm ve hiç görmedim de ama duymuştum böyle bişey olduğunu.

Geri
Üst Alt