İçerisinde Balık Olmayan 6 Omega-3 Kaynakları

Charismax

Copyright @ Charismax
Katılım
3 yıl 10 ay 30 gün
Mesajlar
25,377
Tepkime puanı
8,772
Yaş
35
Konum
Memed' Home
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Cinsiyet
vtEvVy
Medeni Hal
İçerisinde Balık Olmayan 6 Omega-3 Kaynakları
BB17xMMu.img?h=582&w=1119&m=6&q=60&u=t&o
Deniz yosunu
Bu, diğer omega-3 kaynaklarının denizden gelemeyeceği anlamına gelmez! Yosun, iyot ve diğer hayati besinleri sağlamanın yanı sıra, önemli miktarda DHA ve EPA yağ asitleri içerir. Giderek daha fazla insan, daha yaygın olarak bilinen balık yağı takviyeleri üzerinde omega-3'lerin kaynağı olarak yosun yağını tercih ediyor.

BB17xOqn.md.jpg

Chia tohumları

Günlük önerilen omega-3 alımının yüzde 300'ünden fazlasını sağlayan sadece bir ons ile chia tohumu, etrafındaki en iyi bitki bazlı kaynaklardan biridir. Lif bakımından zengindirler ve ayrıca yoğurtlara, salatalara ve içeceklere kolayca eklenebilirler. Neden bu muz ve chia tohumu smoothie'yi denemiyorsunuz?

BB17xPHD.md.jpg

Ceviz

Beyin sağlığını iyileştirmenin ve açlık acısı çekmenin yanı sıra, cevizler sağlıklı yağlar ve omega-3 yağ asitleri ile patlıyor. Bir porsiyon en diyet önerilerini karşılamak için ihtiyacınız olan tek şeydir. Onları tahılla veya bir salata üzerine yiyin. Daha da iyisi, en sağlıklı ceviz tariflerimizden bazılarını deneyin!

BB17xOqx.md.jpg

Yabani pirinç

İsmine rağmen, yabani pirinç bir çim değil, pirinçtir. Kahverengi pirincin sadece iki katı protein ve lif içermez, aynı zamanda şaşırtıcı miktarda omega-3 yağ asitleri de içerir. Ayrıca bu yabani pirinç ve tavuk güveçte lezzetli lezzetler.

BB17xKfX.md.jpg

Brüksel lahanası

Turpgiller sebzeli ailenin bir parçası olan Brüksel lahanası, kalp sağlığını koruyabilir ve hatta kardiyovasküler hastalık geliştirme riskinizi azaltabilir. Her yarım fincan 135 mg - günlük önerilen servisinizin yarısından fazlasını içerir. Özellikle bu Brüksel lahanası ve prosciutto salatası tarifinde onları seveceksiniz!

BB17xOqQ.md.jpg

Kenevir tohumu

Tohum ailesinin diğer üyelerinden biraz daha az bilinen kenevir, artrit rahatlaması ve kilo kaybından zengin sağlık faydaları sunar. Aynı zamanda hem omega-3 hem de omega-6 yağ asitlerinin yanı sıra hayati bitki proteinleri için de harika bir kaynaktır.

Kaynak: Gourmandize
 
Son düzenleme:

Benzer konular

Geri
Üst Alt