Hulüsi Kentmen' Sevilen Adam

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
Hulusi KENTMEN
20 Aralık 1989. Karacaahmet Mezarlığı önü. - Önce bu resmi hiç hatırlamasam da sonradan anladım " Kabrini satın aldığı gün anısı " demiş kıymetli torunu Melek Kentmen. Türk Sinemasının bu unutulmaz devi , bahriyenin gür sesli başçavuşu . Yine kıymetli Melek Kentmenin anlatımıyla " dedem vasiyet bırakmayı , vasiyet hakkında konuşmayı hiç istemezdi. Zaten vefatı sonrası yazılı bir vasiyeti çıkmadı.
Bu fotoğrafı çektim , hatta kış anısı olarak daha bir sürü fotoğraf çektik o gün. Film rulosu bitti . Tab ettirmek için bıraktım fotoğrafçıya. 3 gün sonra almaya gittiğimde bir sürü resmin bulanık çıktığını bazılarının yandığını öğrendim. Götürdüm dedeme resimleri. Baktık , gülüştük. Bu fotoğrafı aldı eline , " eh kızım dedi , bak kısmetliyim , ebedi mekanımı kurtarmışız.
Ya Rabbim canımı alacaksan böyle bir kış günü al , kızım , mezarımın içine bol bol kar doldurun emi " dedi. " İnanın bu dedemin tek vasiyetidir desem yeridir "

Ve ne tesadüf ki 20 Aralık 1993 vefat tarihidir.
"En çok zoruma giden de filmde zengin fabrikatörü oynadıktan sonra durakta otobüs beklemek oluyordu.”
HULÛSİ KENTMEN
Anısına saygıyla...
Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, ayakta duran insanlar ve ayakkabılar

İsim
NG
Memleket
Kayseri
Meslek
Tuhafiye
Medeni Hal
Hiç baş rol oynamamış izlemedim, siyah beyaz sinemaları var normalde

Çok sevimli bir adam filmlerini seyrettim