Hoynat Adası | Perşembe – Ordu

Katılım
2 yıl 4 ay 10 gün
Mesajlar
18,151
Çözümler
1
Tepkime puanı
6,238
Cinsiyet
bPg20e
Perşembe ilçemizde bulunan Hoynat Adası, Hoynat tünelinin hemen yanında bulunmaktadır. Adanın eski çağlarda gemiciler tarafından depo ve sığınak olarak kullanıldığı tahmin edilmektedir. Günümüzde ise martı ve karabatak kuşlarının yaşadığı kuş cennetidir. Tepeli Karabatakların Türkiye’de yuva yaptığı ve üredikleri sayılı yer olma özelliğine sahiptir. Kuş gözlemcileri için bulunmaz bir alandır.

Seyir terasında bulunan dürbünlerle kuşları ve ada manzarasını kolaylıkla seyredebilirsiniz. Seyir terasına çıkmak ve dürbünlerden faydalanmak için herhangi bir ücret ödemenize gerek yoktur. Her gün yüzlerce kişinin ziyaret ettiği bu alanda çay ve kahve alabileceğiniz büfe de bulunmaktadır.Ordu Gezilecek Yerler - Hoynat Adası


İsterseniz de satışa sunulan yöresel Ordu ürünlerinden alabilirsiniz. Tamamen gri, siyah yuvarlak taşlarla kaplı deniz kenarına ahşap basamaklar sayesinde inilmektedir. İnsanlar yazın taşların üzerine havlularını atarak güneşlenmektedir. Kuş cıvıltıları eşliğinde, ada manzarasında kendilerini Karadeniz’in serin sularına bırakmaktadırlar.

Aracınız yoksa ve Altınordu’dan bu adaya gitmek isterseniz kaykay parkının oradaki büfenin önünden kalkan Perşembe sahil yolu minibüslerine binebilirsiniz. Şoförler sizlere her zaman rehberlik yapar ve en doğru konumda indirirler.
 

Benzer konular

Geri
Üst Alt