Gözlük kullanıyor'musunuz ? Numarası Nedir ?

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
Gözlük kullanan var'mı aranız'da ?

Güneş gözlüğü kullanırım dereceli hayır

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
16 yaşımdayken 0.25 numaralı dinlendirici gözlüğüm vardı.. burnuma iz yapıyor diye kullanmamıştım.. 3 ay falan kullandım hiçte alışamamıştım çerçevesi çok ağırdı.. bir kaç kere değiştirdik burnuma yer yaptığı için onlarda olmamıştı.. zaten atari pc oyunlarından gözümde tik olduydu kapatıp açıyordum gözümü bastırarak... doktor 1 sene kullansın yeter demişti öyle... 0.25 zaten dinlendirici herkesin kullandığı standart çocuk gözlük numarası..

ama gözlük kullanma hevesim var bana yakışıyor :D gözlerimde problem yok ama yanlış muane yapıldığından hani şu gözünü bir elinle kapat diyip harflere baktırıyorlar ya... heh iilk hangi gözümü kapatırsam kapatayım net seçiyorum.. ama sıra diğer kapattığım gözüme gelince karanlık oluyor ya hani bir anlık... kendine gelemiyorsun.. birde o gözünle bak söyle diyince hep ezbere bildiğim için gördüğümü değil tahmini harf söylediğimden muaneden geçiyorum...

eğer muane'ye tam uyarsam gözlük yazar.. oda yanlış olur .. her muanede doktora diyordum... sonradan elimle açtığım gözüm zaten karanlık görüyor gözümü alıyor doğru tespit olmaz diyordum...

ama şimdilerde göz için makineden baktırıyorlar o daha sağlıklı bi ara muane olmak lazım..

Şimdi göz muayeneleri daha net makinadan bakılıyor gerekli ise takılacak eski billur cam gibi değil camlar ince gözünde yok gibi çerçevelerde öyle.Çok şık gözlükler var

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
Şimdi göz muayeneleri daha net makinadan bakılıyor gerekli ise takılacak eski billur cam gibi değil camlar ince gözünde yok gibi çerçevelerde öyle.Çok şık gözlükler var
bana bi gözlük alsana :hd: adfafd