Charismax

Copyright @ Charismax
Katılım
3 yıl 10 ay 26 gün
Mesajlar
25,374
Tepkime puanı
8,771
Yaş
35
Konum
Memed' Home
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Cinsiyet
vtEvVy
Medeni Hal
Bugün kendinize bir blog kurmanız için bir çok sebebiniz olabilir fakat, bir çok kişinin blog kurmasındaki ana sebep internetten para kazanmak tır.

Blog yazarak internetten para kazanmak, herkes tarafından tam zamanlı bir iş olmasa da en azından blog ile ek gelir elde etmek mümkündür ve bir blog ile elde edilebilen bir miktar para dan kimseye zarar gelmez.İnternetten para kazanmanın elbette bir çok yolu var fakat bir blog ile internetten gelir elde etme yöntemleri arasında en çok kullanılan yöntem şüphesiz google adsense reklamları dır. Yahoo, bing ve Yandex gibi büyük arama motorlarının da adsense benzeri kazanç programları var ama dünya da en yaygın kullanılan reklam yayın ağı Google Adsense dir.
Google Adsense Nasıl Çalışır?
Google adsense, web sitenize yerleştirdiğiniz reklamların (PPC) Pay per click yani tıklama başına ödeme denilen bir yöntemle kazanç getiren bir modeldir. Google, web sitenize gelen ziyaretçilere sitenizdeki konu ile alakalı reklam göstererek site kategorisi ve makale kalitesine göre bir gösterim başı ödeme yüzdesi belirler.

Bazı reklamlardan tıklama başına minik paralar kazanırken, bazılarından ise daha büyük miktarlar kazandırır. Bu kazanç modeli aslında bu reklamı veren reklam verenlerin o alandaki rekabete göre Google a ödediği rakama göre değişir.Google adsense reklamlarını adsense hesabınız üzerinden yönetebilir, bazı reklamları engelleyebilir, farklı reklam formatları hazırlayabilir ve kazançlarınızı görüntüleyebilirsiniz.Google adsense reklamlarından, her ne kadar tıklama maliyeti yüksek reklamların yayınını yapsanız bile az trafikli bir site üzerinden günde sadece 1 kaç lira veya kuruş kazanabilirsiniz. Google adsense ile ciddi paralar kazanmayı hedefliyorsanız bloğunuza çok ciddi bir ziyaretçi trafiği çekmeniz gerekir.Adsense reklamları, sitenizdeki içerikle eşleşecek şekilde Google tarafından otomatik olarak ziyaretçilere gösterilir. Örneğin otomobil ile ilgili bir bloğunuz varsa Google adsense ziyaretçilere otomobil reklamları veya aynı sektörde reklamlar gösterir.

Bununla beraber farklı konularda bir blog veya siteniz varsa reklam gösterim sistemi biraz daha farklı çalışarak daha alakasız bir reklam gösterimi yapılır. Bu da alaka düzeyini düşürerek yayıncının kazancını azaltan bir faktör olarak karşımıza çıkar.

Bu yüzden, blog yazarken belirli bir Niş konu seçerek aynı kategoride makaleler yazmak adsense gelirlerinin daha yüksek olmasını sağlar.

Google Adsense Onay Süreci
Google adsense reklamlarını web sitenizde yayınlamak için ilk olarak içeriği zengin ve internette belirli bir süre faal olan bir web sitenizin olmaso gerekmektedir. Bu ilk şartı karşılayamıyorsanız 2. onay aşamasını zaten geçemezsiniz. Adsense onayı için sabırlı olmalı ve içeriğinizi zengin tutmalısınız. bu arada kopya içerik ve makaleler yayınlayan bir siteniz varsa yine 2. onay sürecini keçemezsiniz.

Onay süreçlerini geçebilmeniz için aşağıdaki şartları yerine getirmeniz gerekmektedir.

1.Öncelikle onay sürecünü başarı ile geçebilmeniz için on sekiz yaşınızı doldurmuş olmanız gerekmektedir. Ayrıca adınıza açılmış bir banka hesabı da süreci geçtikten sonra ödeme almak için şarttır. Eğer 18 yaşınızı doldurmamışsanız aile büyüğünüz adına bir hesap açmalısınız. Hesap açacağınız googgle hesabı bir telefona onaylı olması gerekmektedir. Sahte hesaplarla onay sürecine başlamayın.

2.Blog veya web sitenizde cinsel ve şiddet ağırlıklı içerikler bulundurmayın.

3.Blog veya sitenizde siyasi içerikler bulundurmayın

4.Sitelerinizde hiç bir şekilde warez yazılım, telif hakkı içeren video, resim ve dosyaları bulundurmayın.

5.Irkçı, propaganda ve kişisel yaşamı olumsuz etkileyecek, kötü örnek teşkil edecek içerikler bulundurmayınız.

6.Yasal olmayan ya da insanların yasal haklarını ihlal edecek herhangi bir yayın yapmayın.

7.Sitenize, kontak formu, iletişim bilgileri sayfası,, gizlilik gibi sayfalar eklemek sitenizin hanesine artı puan yazar.

8.Tasarımınız çok göz yorucu olmamalı ve onay sürecine kadar başka reklam sitelerinden reklam koymamaya gayret edin.

9.En önemlisi de Adsense kayıt makalelerini baştan sona okuyun. Adsense kayıt ve onay süreçleri ile ilgili en kapsamlı kaynak budur.

Aşağıdaki tablo da adsense onay süreci ile ilgili basamaklara yer verilmiştir.

Buna göre; İlk olarak başvurunuzu gönderin, 2.Sitenizi adsense e bağlayın, hesabınız onaylanmaz ise diğer hesabı kapatıp yeni bir başvuru yapın. Her şey yolunda giderse hesabınız onaylanır.

adsense-onay-sureci

Yukarıdaki süreci geçtiğinizde artık web sitenize reklam kodlarını ekleyerek reklam yayınına başlayabilirsiniz. Bu onay sürecinden sonra web sitenizdeki reklamları kesinlikle kendiniz tıklatmayın. Reklamrı tıklamaya teşvik eden kodlar ve hilelere başvurmayın. Eğer bu tip hilelere baş vurursanız hesabınız ve siteniz adsense den banlanarak tekrar reklam almanız imkansız hale gelir.


Link - Forummeskeni.com
 
Geri
Üst Alt