'Gif' Avatar Yüklerken Bilinmesi Gerekenler

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
Arkadaşlar Öncelikle Forum Duyurular Bölümünü Dışarı Ziyaretçilere Kapattım.. Çünkü Taklit Edilmekten Emek Hırsızlığın'dan Bıktım..
Neyi duyursak onu bir başka sitede görüyorum.. Bire bir yapamasalarda yapmaya çalıştıkları ortada' Konular bilmem neler anlarımda' teknik olayların alınması sonra üstüne yatılması hoşuma gitmiyor
.. Neyse

Gif avatar boyutu diye birşey yok' Katman diye birşey var.. Normalde Gif avatar sınırımız yok bizim..
Konu içindeki posbitlerde oynayan gif resimleri ben dışarıdan bakıldığında FORUM GÖRÜNTÜLENİRKEN oynamasını istediğimden' imagick' eklentisini aktif ettim..
Buda ortalama 1 mb altı ve en fazla 2 Mb gif resim işlemesi demek..

Yani aslında boyutlarında pek önemi yok' çok katmanlı gif'ler sistem tarafından onaylanmayacak' istisnai bir durum var ancak..
Siz video gibi uzun gifler yüklemediğiniz takdir'de sistem size ' dosya çok büyük demek yerine ' tarayıcıdan kaynaklı bir hata oluştu diye uyarı verebilir.. O' gif resimide yüklemiş olabilir.. Bunun siteye yansıması forummeskeni sitesinin kendi 'insifiyatına' kalmıştır.. Şaka değil yapay zeka gibi düşünün' tabi alakası yok bu cache' çerezlerle alakalı bir durum' lakin mantığını yapay zeka olarak bilmeniz anlamanızı kolaylaştıracaktır..

İşin kıssadan hissesi uzun lafın kısası yani.. Çok büyük boyutlarda GİF yüklemesi yapmayın' yaptıysanızda yaptıktan sonra bir mühtet bekleyin o GİF'i illa kullanacaksanız site belki kendi kafasına göre onaylar.. Ama boyutu gerçekten aşıyorsa o Gif'i kullanma umutlarına son verin.. ( buradaki gif boyutu resim ölçek boyutu değildir' isterseniz 1000x1000 olsun' Mb boyutun'dan bahse(t)diyorum )

Dilersek site dışından değil ama konu içinde gif resimlerin avatar'ın oynamasını istersek bunu sınırsız dosya boyutu ile yaparız' sadece tek fark dışarıdan bakıldığında gif'leriniz oynamıyor olur... Bence gerek yok bazı şeylerin KOTA'lı olması iyidir.. Fazla özgürlük ortalığı ateşe verebilir..

Bu arada ziyaretçilere kapalı bu alan' Arama motorlarına açıktır.. Ona göre kelimelerinize dikkat edin'ki yarın bir'gün.. kendi nickinizi falanca yorum yapmışım google'de gördüm diyerek şaşırmayın..