Evde Verimli Vakit Geçirmek İçin Faydalanabileceğiniz 16 Online Eğitim Platformu

Charismax

Copyright @ Charismax
Katılım
3 yıl 10 ay 26 gün
Mesajlar
25,376
Tepkime puanı
8,772
Yaş
35
Konum
Memed' Home
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Cinsiyet
vtEvVy
Medeni Hal
Dünyayı etkisi altına alan corona virüsü nedeniyle ülkeler tedbir amaçlı okullarda eğitime ara verdi

Evde Verimli Vakit Geçirmek İçin Faydalanabileceğiniz 16 Online Eğitim PlatformuCorona virüsü, tüm dünyayı etkisi altına aldı. Pek çok ülke ise tedbir amaçlı olarak eğitime ara verdi. Ülkemizde de ilk ve orta dereceli okullar ile liselerde eğitim 23 Mart’ta kadar duraklatıldı. 23 Mart itibariyle ise 30 Mart’a kadar online eğitim verileceği duyuruldu. Bu süreçte çocuklar Milli Eğitim Bakanlığı’nın desteğiyle uzaktan eğitim alacak. Üniversiteler ise 3 hafta süreyle tatil edilmişti. Corona virüsün yayılma riskinin bulunduğu şu günlerde ise hükümet tarafından mümkün olduğunca dışarı çıkmayın uyarısı yapılıyor. Virüs nedeniyle adeta evlerimize hapsolduğumuz şu günlerde vaktini daha verimli geçirmek ve kendini geliştirmek isteyenler için online eğitim platformlarını yazdık. İşte kendinizi geliştirmek için faydalanabileceğiniz online eğitim platformları…

1. Udemy

online eğitim


Türk girişimi olan Udemy’de pek çok farklı alanda online eğitim bulunuyor. Sanattan bilime kadar her alanda ufkunuzu açacak eğitimlerin birçoğu ücretsiz. Eğitim süreleri ise hem branşlara hem de içeriğe göre değişiyor. Her eğitim sonunda sertifika veriliyor. Udemy’de hem Türkçe hem de İngilizce eğitimlere ulaşmak mümkün. Dönemsel olarak bazı eğitimlerde kampanyalar oluyor ve fiyatlar hemen hemen yarıya düşüyor.


2. Coursera.org

online eğitim


Diğer platformlar gibi Coursera’da da hem ücretli hem de ücretsiz dersler bulunuyor. Bu dersler ise hem kariyerinize hem de öğrencilik hayatınıza destek olacak nitelikte. Sitede matematikten yazılıma, psikolojiden kişisel gelişime kadar pek çok farklı alanda kurs almanız mümkün. Ancak ödevlere erişmek ve sertifika almak için ücret ödemeniz gerekiyor. Güzel yanı ise, her bir kurs özelinde burs başvurusu yapabilirsiniz.

3. Edx.org

online eğitim


Harvard Üniversitesi ve MIT başta olmak üzere dünya çapında bilinen pek çok önemli üniversiteden ve kurumdan online eğitim almanızı sağlayan bu platformda ücretli ve ücretsiz eğitimler bulunuyor. Fiyatlar dolar üzerinden olduğu için diğer online eğitim programlarına göre ücreti biraz daha pahalı. Ücretsiz bir online eğitimin ardından sertifika almak isterseniz cüzi bir miktar ücret ödemelisiniz. 31 farklı kategoride ve yüzlerce farklı başlıkta ders almak mümkün. Neredeyse tüm eğitimler ingilizce olarak veriliyor.


4. Udacity.org

online eğitim


Daha çok yazılım alanında eğitim veren bu platformda özellikle kariyerinizi desteklemek için pek çok içerik bulunuyor. Kursların genellikle ücretli olduğu bu platformda aldığınız ücretli eğitimlerin ardından size verilen sertifika ise global düzeyde. Ancak kariyer odaklı kurslarda ücretsiz olan ve sertifika sunan kurslar da mevcut.

5. Google Dijital Garaj

online eğitim


Kariyerinizi ve kendinizi geliştirmek için en iyi platformlardan biri Google Dijital Garaj. Bu platformda özellikle Google servisleri (Analytics, Adsense, Adwords) konusunda uzmanlaşmak isteyenler için ideal. Bu platformdan dijital pazarlama alanında kendini geliştirmek isteyenler yararlanabilir. Eğitimler ise tamamen ücretsiz ve sertifikalı.


6. Alison.com

alison.jpg


Alison.com’da da diğer platformlar gibi birçok eğitim ücretsiz ve sertifikalı. Derslerden kişisel gelişime, hobiden kariyere kadar pek çok alanda kurs alabilirsiniz. Hatta Alison.com’da son olarak corona virüsü ile ilgili bilgilerin yer aldığı bir “Corona virüsü eğitimi” bile yayımlandı.

7. Khanacademy.org

khan.jpeg


Bu platformda ise ilk ve orta okul ile lise seviyesindeki derslerin yer alıyor. Platform tamamen ücretsiz ve Türkçe derslere de yer veriliyor. Çocukların okula gitmedikleri şu süreçte eğitimlerinden geri kalmamaları için bu platformdan yararlanabilirsiniz.

8. Bilgeis.net

bilgeis.jpg


ODTÜ destekli bu platformda ise yazılım ve teknoloji alanında kurslar bulmanız mevcut. Kursların birçoğu ücretsiz, aldığınız sertifika ise ODTÜ onaylı.

9. Curious.com

online eğitim


Neredeyse her konuda 25 binden fazla dersin olduğu bu platformun sistemi diğerlerinden biraz daha farklı. Platform her gün seçeceğiniz konuda size 5, 15 veya 30 dakikalık içerikler gönderiyor. Tabii ki bu fazla zaman harcamadan bilgi edinmenizi sağlıyor.

10. Openculture.com

open.jpg


Bu platformda ise hem sanat hem de sanat tarihi üzerine pek çok kurs bulunuyor. Kursların bir kısmı ücretli ancak çoğunluğu ücretsiz. Ağırlıklı eğitim dili ise ingilizce.

11. Elements sofai

elementsofoi.jpg


Helsinki Üniversitesi’nin online eğitim kursu olan bu platformda, yalnızca yapay zeka ile ilgili dersler mevcut. Ücretsiz olarak yaklaşık 6 haftalık derslerin sunulduğu platformda; yapay zeka nedir, yapay sınır ağları gibi dersler veriliyor. Soruların soruların yüzde 80’ine doğru cevap vermeniz halinde ise sertifika alabiliyorsunuz.

12. Futurelearn

online eğitim


8 milyondan fazla kullanıcısı bulunan Futurelearn’de pek çok farklı konuda kurs bulunuyor. Kurslardan bazıları ücretli bazıları ise ücretsiz. Platform, oldukça saygın pek çok üniversitenin katkısıyla ücretsiz online eğitim hizmeti sunuyor. Sertifikalar ise kurslara göre değişiklik gösteriyor. Bazıları ücretli olabildiği gibi bazıları ücretsiz olabiliyor. Öte yandan platform yakın zamanda uzmanlar tarafından çekilmiş olan bir corona virüsü eğitim videosu yayınlayacak.

13. İstanbul İşletme Enstitüsü

iletim-enss.jpeg

Bir milyondan fazla kullanıcısı bulunan bu online eğitim platformu farklı alanlarda eğitimler yer alıyor. Eğitimlerin bazıları ücretli bazıları ise ücretsiz. Platform sizi online eğitimin ardından sınava tabii tutuyor. Eğer sınavda başarılı olursanız sertifika alıyorsunuz. Serfikanın PDF’i ücretsiz ancak resmi bir belge için cüzi bir miktar ödemeniz gerekiyor.

14. Masterclass

online eğitim


Bu platformda ise genellikle sanat dallarında sanatçılar tarafından dersler veriliyor. Müzik, resim, drama gibi alanlarda uzman kişiler tarafından verilen online eğitim hizmetleri ücretli. Ancak alınacak eğitimin ve sertifikanın çok prestijli olduğunu söylemekte yarar var. Çünkü eğitmenler; Martin Scorsese, Natalie Portman, Dan Brown ve Timbarland gibi uzman isimler…

15. Vizgo Akademi

vizgo.jpg


Vizgo Akademi’de 600’dan fazla mikro eğitim bulunuyor. Bu tarz eğitimler ücretsiz ancak ücretli olan eğitimler de mevcut. Yıllık belirli bir ücret ödeyerek tüm eğitimlere katılabilirsiniz.

16. Kurslab.com

kurslab-.jpg


Kurslab ise her alanda eğitimin bulunduğu bir başka platform. 15 dakikalık denem dersi ücretsiz. Ancak almak istediğiniz diğer kurslar içi ücret ödemelisiniz. Öte yandan bu platformda canlı ders seçeneği de bulunuyor.
 

Benzer konular

Geri
Üst Alt