EN İYİ DİL EFSANESİ

Charismax

Copyright @ Charismax
Katılım
3 yıl 7 ay 27 gün
Mesajlar
25,264
Tepkime puanı
8,711
Yaş
35
Konum
Memed' Home
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Cinsiyet
vtEvVy
Medeni Hal
shutterstock_644581603.md.jpg

Eğer daha önce bir barda kalitesiz bir adam tarafından yaklaşıldıysanız (ve çoğunda), muhtemelen oldukça korkunç sohbet satırları duymuş olacaksınız. Eğer biri yaklaşıp "Dilin insan vücudundaki en güçlü kas olduğunu biliyor muydunuz?" ve sana göz kırptı, o zaman şu anda tüm erkek cinsiyeti adına özür dilemek istiyoruz. Bu korkunç. Ancak iyi haberlerimiz var. Bu kalitesiz insanlar yanılıyor!

Dilin insan vücudundaki en güçlü kas olduğu efsanesi bir süredir ortalıkta dolaşıyor. Bu da mantıklı. Dili düşünürseniz, gün boyu çalışıyor ve yoruluyor gibi görünüyor. Konuşabildiğiniz sürece bir yarış koştuğunuzu hayal edin, bu imkansız olurdu. Bu yüzden dilin en güçlü kas türü olduğu fikri mantıklı, mantıklı değil.


Başlangıç için dil bir kas değil, 8 kastan oluşan bir koleksiyondur. Bu kaslar, kaslı bir hidrostat oluşturmak için iç içe geçer.
Bu, dilin fantastik fazlalıklara sahip olduğu anlamına gelir, sanki bir kas yorgunmuş gibi, diğer kaslar destekleyebilir ve devralabilir. Aynı zamanda kası çok çevik yapar, bu da birçok insanın onu güçle ilişkilendirmesinin bir başka nedenidir.

Gerçekte, en güçlü kas olmasa da. Başlangıç için gücün ne olduğunu tanımlamamız gerekiyor. Kuvvet yaratma becerisiyle ilgiliyse, dil çok küçüktür, kuadriseps veya kalça kasları çok daha güçlüdür. Eğer yaratabileceği kaldıraçla ilgiliyse, çeneyi hareket ettiren kas bu kadar kısa bir boyut için çok daha güçlüdür. Dayanıklılıkla ilgiliyse, tek yaptığı her gün bütün gün kan pompalamak olduğu için açık kazanan kalptir.

Bu nedenle dil, herhangi bir teste göre insan vücudundaki en güçlü kas değildir. Yine de oldukça garip.
 
Geri
Üst Alt