Ehliyetler Kimliklere İşlenecek - Soylu Talimatı verdi

Charismax

Copyright @ Charismax
Katılım
3 yıl 9 ay 4 gün
Mesajlar
25,282
Tepkime puanı
8,726
Yaş
35
Konum
Memed' Home
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Cinsiyet
vtEvVy
Medeni Hal
Uzun Yıllardır Türkiye’de sürücüler Ehliyet Ruhsat Kimlik taşımak zorunda kalıyordu eğer yanlarında olmazsa c’eza kesiliyordu halbuki Türkiye çok büyük bir dijitalleşme adımı attı Trafik Polisleri tek tıklamayla bir sürücünün ehliyeti varmı ruhsatı varmı herşeyini görebilme teknolojisine sahip olmalıydı İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu atılan güzel bir adımı duyurdu Soylu, ehliyet bilgilerinin çipli kimlik kartları ile birleştirilmesi projesinin cuma gününden itibaren başlayacağını bildirdi.


ATILACAK ADIMLA VATANDAŞ HEM EHLİYET TAŞIMAK ZORUNDA KALMAYACAK

Bakan Süleyman Soylu, ‘Vatandaşımız artık hem ehliyetini hem kimliğini taşımak zorunda kalmayacak. Bizim polislerimiz de denetleme yaparken ‘ehliyetin yoksa sana c’eza yazarım’ demeyecek Elektronik imzayı, banka kartlarını, SGK ve sağlık bilgilerini de bunun içerisine koyacağız.’ ifadelerini kullandı.

İzahatına Sürdüren Soylu Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünden yılda 35 milyon vatandaşın hizmet aldığını belirten Soylu, daha önce e’mniyet müdürlüklerinden verilen ehliyet ve pasaport hizmetinin devrim niteliğinde bir uygulamayla nüfus idareleri üzerinden verildiğini hatırlattı.

Bakan Soylu, bu süreçte kimlik kartlarının da değiştiğini, şimdi bir adım daha ileri giderek ehliyet bilgilerinin çipli kimlik kartları ile birleştirilmesi projesinin cuma gününden itibaren başlayacağını söyledi. Bakan Soylu, şunları kaydetti:

“Cuma gününden itibaren Rabbim nasip ederse başlatıyoruz. Ehliyeti kimliğimizin içerisine yüklüyoruz. Yani vatandaşımız artık hem ehliyetini hem kimliğini taşımak zorunda kalmayacak. Bizim polislerimiz de denetleme yaparken ‘ehliyetin yoksa sana c’eza yazarım’ demeyecek. Cebimizde artık çok kart olmayacak. Becerebilirsek eimzayı, banka kartlarını, SGK ve sağlık bilgilerini de bunun içerisine koyacağız. İçerisinde parmak izinin olduğu, biyometrik resimlerin olduğu bir kartı sağlayacak yüksek kabiliyete sahibiz dedi Vatandaşa güzel bir haber duyurmuş oldu
 
Geri
Üst Alt