Domuzdan insana ilk kalp naklinin yapıldığı kişi, 2 ay sonra yaşamını yitirdi

Lavinya

Az insan, çok huzur.
Domuzdan insana ilk kalp naklinin yapıldığı kişi, 2 ay sonra yaşamını yitirdi

ABD'de genetiği değiştirilmiş domuz kalbi nakledilerek tarihe geçen David Bennett isimli hasta nakilden 2 ay sonra Maryland Üniversitesi Hastanesi'nde hayatını kaybetti. Hastane doktorları Bennett'in ölüm nedeninin henüz belirsizliğini koruduğunu duyurdu.​

Dış basında yer alan haberlere göre, 7 Ocak'ta domuz kalbi nakli yapılan David Bennett'in sağlık durumu son günlerde kötüleşti. Maryland Üniversitesi Hastanesi, Bennett'in bugün öldüğünü ancak ölüm nedeninin henüz kesinleşmediğini duyurdu. Hastane sözcüsü Deborah Kotz, ölüm saatinde tespit edilen belirli bir neden bulunmadığını, araştırmacıların Bennett'in ölümünü inceleyerek, araştırma sonuçlarını hakemli bir dergide yayımlayacaklarını kaydetti. Kalp nakli ameliyatını yapan Dr. Bartley Griffith yaptığı açıklamada, Bennett'in sonuna kadar mücadele eden cesur bir hasta olduğunu, ölümünden büyük üzüntü duyduklarını ifade etti.

DOMUZ KALBİ İNSAN VÜCUDUNDA İYİ ÇALIŞTI​

Türler arası organ nakli uzmanı ve hastanın iyileşme sürecinde rol alan Dr. Muhammad Mohiuddin de yaptığı açıklamada, bağışıklık sistemi yeteri kadar bastırıldığında genetik olarak değiştirilmiş domuz kalbinin insan vücudunda iyi çalıştığını öğrendiklerini aktardı. Mohiuddin, türler arası organ nakli konusunda iyimser olduklarını ve klinik deneylerini sürdüreceklerini vurguladı.

NELER YAŞANMIŞTI?​

Kalp krizi geçmişi ve düzensiz kalp atışları nedeniyle insan kalbi nakledilemeyen Bennett'e 7 Ocak'ta, hücrelerinde aşırı hızlı organ reddinden sorumlu olan bir şekeri çıkarmak için gen düzenlemesi geçirmiş bir domuzun kalbi nakledilmişti. İlk defa yapılan ve deneysel olan ameliyattan 3 gün sonra hastanın durumunun iyi olduğu bildirilmişti. Bennett ameliyat sonrası yaptığı açıklamada "Ya ölecektim ya da bu ameliyatı olacaktım." ifadelerine yer vermişti.

• Beğen
Tepkiler: LsR

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
bağışıklık sistemi yeteri kadar bastırıldığında genetik olarak değiştirilmiş domuz kalbinin insan vücudunda iyi çalıştığını öğrendiklerini aktardı.
Bağışıklık sistemi bastırılmış kalp takıldıktan sonra insan organlarının diğerleri onu tekrardan default ayara çeker tabi ölür.. :D Ben doktor değilim anlıyorum bunlar nasıl doktormuş..

Bağışıklık sistemi bastırılmış kalp takıldıktan sonra insan organlarının diğerleri onu tekrardan default ayara çeker tabi ölür.. :D Ben doktor değilim anlıyorum bunlar nasıl doktormuş..
Bilader yorumların çok tuhaf ciddimisin gömüyonmu belli değil ama nokta vuruşu gibi konuyu harbiden özetliyorsun çok marjinalsin sen cin olabilirsin

Bunu bende okumuştum ama kesin ölür diye bekliyordum var ya ...ne kadar sağlıklı olabilecekti ya

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
Bilader yorumların çok tuhaf ciddimisin gömüyonmu belli değil ama nokta vuruşu gibi konuyu harbiden özetliyorsun çok marjinalsin sen cin olabilirsin
Cinlerim var hüddam değilim teşekkürler .. joker hakkımla telefon bağlantımı kullanmak istiyorum...
Bunu bende okumuştum ama kesin ölür diye bekliyordum var ya ...ne kadar sağlıklı olabilecekti ya
Olmazzzz fıtrata ters kesinlikle olmaz olmaz olmaz...

Geri
Üst Alt