Cumhurbaşkanlığı'ndan WhatsApp açıklaması

Medeni Hal
Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç, güncellenen koşullarını ve gizlilik ilkesini 8 Şubat’a kadar kabul etmeyen kullanıcıların uygulamayı kullanamayacağını açıklayan mesajlaşma programı WhatsApp'a ilişkin bir açıklama yaptı.

"YERLİ MİLLİ ÇÖZÜMLER SAYESİNDE TÜRKİYE'NİN VERİSİ TÜRKİYE'DE KALIR"

Twitter üzerinden açıklamada bulunan Koç, ‘yerli ve milli’ uygulamaları kullanma çağrısında bulundu. ‘BİP’ ve ‘Dedi’ uygulamalarını öneren Koç, şu ifadeleri kullandı:

“Veri mahremiyeti açısından AB ve diğer ülkeler ayrımı kabul edilemez! Bilgi ve İletişim Güvenliği Rehberi’nde de belirttiğimiz gibi yabancı menşeli uygulamalar veri güvenliğine yönelik önemli riskler içeriyor. Bu sebeple dijital verimizi yerli ve milli yazılımlarla korumalı, kendi ihtiyaçlarımıza göre geliştirmeliyiz. Unutmayalım yerli milli çözümler sayesinde Türkiye’nin verisi Türkiye’de kalır.

Yabancı menşeli muadillerinden çok daha fazlası, BİP ve Dedi gibi milli ürünlerimizde var. Tüm vatandaşlarımızı yerli ve milli uygulamaları kullanmaya davet ediyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın belirttiği gibi dijital faşizme hep birlikte karşı duralım!”

İşi hemen fırsata çevirin tabi sorsan kendileri kullanıyor mu? yok. Böyle birşey olmadan önce söylüyeceksin etekleriniz tutuşunca değil, ben kabul ettim kullanmaya devam

• Beğen
Tepkiler: LsR
Medeni Hal
Whatsapp geri adım attı sanırım. Zaten uygulamayı indirdiğinde bunu başta kabul ediyorsun whatsapp bunu sadece resmileştirip duyurdu, yani değişen hiçbir şey yok en başından beri bu yapılıyordu herkeste bildiği halde neden bu kadar gündem oldu? Kullanmaya devam ediyorum.

• Beğen
Tepkiler: LsR

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
İyide whatsap dünya çapınca bip dedi tr içi.. dünya iletişimde türk uygulaması neden kullansın biz fişiliyek fırsat bu fırsat diyorlar.. bizde ele gidecegine komşumuz öpsün diyecez galiba

Tüm arkadaşlarca Telegram’a geçtik

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
en iyisi dumanlaşma yakıyorum sigaramı ses verin... başlıgı tekrar görünce aklıma reisin verdiği pardus gazı geldi :D kendi veriyo gazı şirketlerde kullanan yok kalıyor öyle

Geri
Üst Alt