Büyük şehirde yaşayanların büyük şehirde yaşamayanlardan farkı

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
Büyük şehirde yaşayanların büyük şehirde yaşamayanlardan farkı

FARKI KAZIK EBATI
bu bana göre öyle...
Anadolu diyelim büyük şehir olmayan iller genelde zengin sosyetik takılırlar.. hatta bu benim görüşüm burunlarından kıl aldırmayan insan türleridir..

Onlar evlerinde araç gereçlerini marka üzerine alırlar kullanırlar.. Büyük şehir'de olanlar ise ihtiyaç dahilin'de ihtiyacı olanı almak için araç gereç alırlar..

Mesela büyük şehir olmayan iller'de bir kaç marka mağazası vardır alış verişlerini oralardan yaparlar.. Başka yerden alamadıkları için kazığın her türlüsü onlar için markadır..

Büyük şehirde yaşayanlar ise.. 10 bin tl'lik bir televizyonu 1.000 tl gibi komik bi rakama ikinci el' yada elden düşme kelepir bulabilirler..

Tabi bunlar internetten alışveriş yapmıyorlarsa böyledir..

Bin türlü benzetme yaparım'da çok uzatmak istemiyorum ..

Yalnız şunu bilmelisiniz.. Büyük şehir'de yaşayanlar.. ankara istanbul izmir bursa gibi şehirlerin insanları.. hayatın her yönünü görmüştür .. çoklu yön yaşantı prensiplerini benimselerde benimsemeselerde büyük şehir olmayan il'lerin insanlarından daha fazla görmüş geçirmiştir..

Yani örnekle .. istanbulda yetişmiş bir insanı diğer şehirler kolay kolay harcayamaz..

İsim
Ebru
İstanbul da yaşamış ve yaşamaya alışmış bir insan da istanbuldan daha sakin bir yerde yaşayamıyor bence
O kaosa o kalabalığa o gürültüye ve daha Bi çok şeye alışmış oluyor maalesef. Kötülükten beslenmek gibi bişey bu ya

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
Ben yapamıyorum abi.. il il gezdik.. ülkede... ben istanbul'da sürünmeyi seviyorum... izmiri'de denemek lazım gerçi.. orasıda fena değil ama yinede istanbul gel git sık olmalı.. Kusura bakmasın kimse ama bana istanbul dışı hep mal geliyor ... :haha: bende akıllı sayılmam ama öyle..

İsim
Ebru
Zaten İstanbul'daki gibi olmaz hiçbir yer de. İstanbul da yaşanacak şehir değil. Ama Burda yaşamayanlar da buraya özeniyor. Gelsin görsünler ebesini

• Haha
Tepkiler: LsR
Geri
Üst Alt