Bu Tüyolar ile 2 Haftada Karın Bölgesindeki Yağlardan Kurtulun

Memleket
İzmir
Meslek
Grafiker
Medeni Hal
Birçok insan karın bölgesindeki yağlardan kurtulmak için beslenme programlarımı tamamen değiştirmeleri ve çok fazla spor yapmaları gerektiğine inanmaktadır. Aslında bu doğru ancak sadece iki hafta içerisinde karın bölgenizdeki yağlardan kurtulmak için faydalanabileceğiniz bir yöntem daha var. Kilo vermenin oldukça yavaş bir süreç olduğunu bilmeniz gerekiyor, bu yüzden 2 hafta içerisinde bu bölgenizdeki yağların sadece küçük bir kısmından kurtulabileceksiniz.

Karın Bölgesindeki Yağlardan Kurtulmak

Aşağıda sizlerle paylaşmış olduğumuz adımları takip edin:

Adım
Yüksek kalorili yiyecekleri ve abur cubur tüketmeyi bırakın. Cips, kurabiye, ve kek gibi yüksek miktarda şeker, yağ ve kalori içeren, evinizdeki her şeyi çöpe atmanız gerekiyor. Bu gibi gıdaların çok az besleyici değeri vardır ve bedeninizde kalori birikmesine neden olurlar. Egzersiz yapıp, bu yiyecekleri yeseniz bile muhtemelen hiç kilo veremeyeceksinizdir.

Adım
Bol miktarda su için. Her gün 8 ila 10 bardak arasında su içmeniz gerekmektedir. Bedeninizin ihtiyacı olan suyu karşılamanız çok önemlidir ve bu sayede bedeninizi toksinlerden arındırırsınız. Su içmek aynı zamanda bedenin su tutmasını da engeller.

Adım

Tahıl, sebze, baklagil ve fındık gibi lif açısından zengin besinler tüketin. Lif sayesinde çok fazla acıkmayacağınız için kilo vermeye de başlayacaksınızdır. Lif açısından zengin besinleri tüketmek aynı zamanda kalp ve damar sağlığınız açısından da çok önemlidir.

Adım
Kalp ritminizi hızlandırmak için her gün en az 30 ila 45 dakika arasında egzersiz yapın. Koşu, aerobik, dans, yüzme, koşma, vb etkinlikleri yapabilirsiniz. Bunlar, kalori yakan basit egzersizlerdir ve eğer düzenli olarak egzersiz yapmaya devam ederseniz, kilo da vereceksinizdir.

Adım
Bedeninizi güçlendirmek için yoga veya plates yapın. Kas kütlenizi arttırmak ve metabolizmanızı hızlandırmak için tüm bedeninizi çalıştıran egzersizleri deneyin. Çok kısa süre içerisinde sonuçları göreceksinizdir.

Uyarılar

Göbek bölgesindeki yağlardan kurtulmanın kolay bir şey olmadığını asla unutmayın. Kilo vermek kendinizi adamayı ve tutarlı olmanızı gerektirir. Ancak başladıktan kısa bir süre sonra ufak dahi olsa sonuçları görmeye başlarsınız.

Tüyolar

Bedeninize iyi baktığınızdan emin olun. Karın bölgesini güçlendirmeye ve sıkılaştırmaya çalışın. Çok kısa süre içerisinde faydaları görecek ve daha düz bir karna sahip olacaksınızdır.

Geri
Üst Alt