BİR ÖRÜMCEĞİN HAYATI

Charismax

Copyright @ Charismax
Katılım
3 yıl 9 ay 5 gün
Mesajlar
25,282
Tepkime puanı
8,726
Yaş
35
Konum
Memed' Home
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Cinsiyet
vtEvVy
Medeni Hal
shutterstock_250764907.md.jpg

Bir örümceğin hayatındaki bir gün çok eğlenceli olmalı. Uyanırsınız, ağınızda bazı ayarlamalar yaparsınız, aptal böceklerin yakalanmasını beklersiniz, biraz öğle yemeği yersiniz, yürüyüşe çıkarsınız, üzerine basılmamaya çalışırsınız ve yemeğin gelip gelmediğini görmek için ağınıza gelirsiniz. Eğer biraz eğlenmek istiyorsan, belki uyumaya çalışırken bir insanın üzerine yürürsün, onları korkutmak için, o zaman buna bir gece diyebilirsin. Eğlenceli bir zaman gibi geliyor. Peki bir örümceğin ömrü ne kadar sürer?

Bir örümceğin ne kadar yaşayacağı, türe bağlı olduğu için basit bir soru değildir. Bugün tek başına 38.000 örümcek türü bulduk ve muhtemelen keşfedilecek 40.000 tane daha olduğunu biliyoruz. Bu örümcekler boyut, yapı, tercih edilen iklime ve daha fazlasına göre değişir. Keşfedilen en küçük örümcekler bir yetişkin olarak bir milimetreden daha kısa olabilirken, en büyüğü olan Güney Amerika Tarantulası 27 cm bacak açıklığıyla 10 cm uzunluğunda olabilir.

Bazı örümcekler yalnızca birkaç ay yaşarken diğerleri 20 yıla kadar yaşayacak . Tarantula, yaklaşık 20 yıl esaret altında yaşayacağı için yine rekor sahibi. Neredeyse her durumda en uzun süre yaşayacak olan dişi örümcektir. Erkeğin işi genellikle sadece ortaya çıkmak, çiftleşmek ve ölmektir.

Örümcekler inanılmaz derecede beceriklidir ve sonuç olarak milyonlarca yıldır buralardalar. Bir örümceğin yiyecek veya suya erişimi yoksa, aylarca hayatta kalabilir. Bunu üç gün susuz kaldıktan sonra ölecek olan insanla karşılaştırın. Bu, örümceğin ne kadar dayanıklı olduğunu gösterir. Dünyada örümceklerin gelişmediği çok az iklim vardır.


kaynak : Forummeskeni.com
 
Geri
Üst Alt