Binance Coin Nasıl Satın Alınır? Nereden BNB Alabilirsiniz?

Meslek
Öğrenci
BNB nasıl alınır? Kripto paralar yüksek hareketli günlerine devam ederken, kripto para piyasasının en güçlü aktörlerinden birisi olan Binance Coin, piyasa değeri bakımından en üst sıralarda bulunuyor. Peki Binance Coin, yani BNB nasıl alınır? Nereden alınır? BNB almak için hangi yolları izlemelisiniz?

Gelin şimdi hep birlikte bu sorulara yanıt bulalım!

BNB Nereden Alınır?​

BNB bir kripto para birimi olduğu için, kripto para borsalarından alınır. Yani BNB satın almak için, BNB alım ve satımına olanak tanıyan bir borsaya kayıt olmalısınız.

BNB’nin ismine baktığımızda da zaten hangi borsada listelendiğini tahmin etmek zor değil. Yani BNB’yi işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük borsalarından birisi olan Binance üzerinden alabilirsiniz.

Birinci Adım: Binance’e Kayıt Olun!​

binance nedir

BNB yani Binance Coin’i satın alabilmek için ilk yapmanız gereken şey BNB almanıza olanak sağlayan kripto para borsası Binance’e kayıt olmaktır! Binance’e kayıt olurken elbette çeşitli adımları tamamlamanız gerekiyor. Bu adımlardan bazılarını listelenmiş bir şekilde, aşağıda bulabilirsiniz.
  • İlk yapmanız gereken bu linki kullanarak, Binance’in kayıt sayfasına gitmektir.
  • Kayıt sayfasında sizden telefon numaranız veya borsaya kayıt olurken kullanacağınız e-posta adresini girmeniz gerekmekte.
  • Daha sonra kendinize güçlü bir şifre belirlemelisiniz. Bu şifrenin çeşitli karakterler, sayılar, harflerden oluşması güvenliği arttıracaktır.
  • Bir sonraki adımda Binance’in sizden isteyeceği birkaç bilgiyi, platform ile paylaşmalısınız. Bu bilgiler ev adresiniz, kimlik bilgileriniz ve yüzünüzün tanınmasını sağlayacak bir fotoğraftan oluşmaktadır.
  • Evet tüm bu bilgileri girdikten sonra, hesabınızın onaylanması için bir süre beklemeniz gerekiyor.
Evet yukarıda da anlattığımız gibi tüm bu adımların tamamlanması ve tamamlandıktan sonra biraz beklenmesi gerekiyor. Hesabınız onaylandıysa 2. adıma geçelim!

İkinci Adım: BNB Almak İçin Hesabınıza Bakiye Yükleyin!​

bnb nasıl alınır

Evet sonuçta BNB bir kripto para ve karşılığında ödeme yapmanız gerekiyor. Bunun için de hesabınıza yatırım yapmak istediğiniz miktar doğrultusunda bakiye yüklemelisiniz!

Ancak burada da hızlı bir şekilde anlatmak istiyoruz. Binance’e para yatırmak için iki farklı yol var. En azından ülkemizde iki farklı yol var diyerek düzeltme yapalım.

İlk yol Binance’e kredi kartıyla para yüklemek. Bu işlem çok hızlı ve oldukça basit. Binance’e kayıt olduktan sonra kredi kartınız aracılığıyla yatırım yapmak istediğiniz kadar kripto para alabilirsiniz. Bunu bu yazımızda anlatacağız.

İkinci yol ise TrBinance ile yapılıyor. TrBinance nedir? TrBinance, Binance’in geçtğimiz yıl Türkiye’de hizmete sunduğu bir kripto para borsasıdır. Bu borsa genellikle Binance’e para yatırmak için kullanılıyor. Ancak yeni başladıysanız bu yol biraz zor olabilir.

Öncelikle TrBinance hesabınızı Binance üzerinden etkinleştirmeniz lazım. Daha sonra TrBinance hesabınıza Türk Lirası yüklemeniz gerekmekte. Bunu da bankalar aracılığıyla eft ya da havale yaparak halledebilirsiniz.

Daha sonra yatırdığınız Türk Lirasını herhangi bir kripto para birimine dönüştürüp, Binance’de yer alan cüzdan adresine ve ağa atmanız lazım. Mesela Bitcoin aldınız, Bitcoin cüzdan adresini seçip transfer yapabilirsiniz.

Bu yol yeni başlayanlar için karmaşık olabiliyor. Bu sebeple kredi kartı yöntemi ile yazımıza devam ediyoruz.

Üçüncü Adım Binance’in Mobil Uygulamasını Telefonunuza İndirin​

nereden-bnb-alabilirim.jpeg

Şimdi de kredi kartı ile kripto para alacağız. Binance’i telefonunuza indirdikten sonra, karşınıza yukarıdaki gibi bir ekran gelecek. Bu ekranın sağ tarafında “Kredi / Banka Kartı” seçeneği yer alıyor. Bu seçeneği seçip diğer adıma geçiyoruz.

Dördüncü Adım: Alacağınız Kripto Para Birimi Seçin!​

bnb-nasil-satin-alinir.jpeg

Evet seçeneğe tıkladıktan sonra karşınıza yukarıdaki gibi bir ekranın gelmesi lazım. Burada kredi kartıyla kripto para almak için birçok seçenek bulunuyor. Dilerseniz hemen BNB’yi seçebilirsiniz. Ardından da kredi kartı bilgilerinizi girip BNB almış olursunuz. Ancak unutmayın Binance kredi kartı ile para yatırırken biraz komisyon kesiyor.

Burda seçebileceğiniz birkaç seçenek daha mevcut. Bunlardan birisi USDT almaktır. USDT değeri 1 Amerikan Doları’na eşit olan stabil bir kripto para birimidir.

Mesela BNB’yi 50 dolara düşünce almak istiyorsanız USDT aldıktan sonta BNB almak daha mantıklıdır.

Kredi kartıyla hesabınıza bakiye yüklediğinize göre alım satım ekranına geçelim!

Beşinci Adım: Alım Satım Ekranı​

bnb nasıl alınır

Şimdi de alım satım ekranına geldik. Bunun için sayfanın altında yer alan alım satımlar butonuna tıklamanız gerekiyor. Daha sonra da karşınıza yukarıdaki gibi bir al sat ekranı gelecek. Bu ekranda karşınıza hemen BNB çıkmayabilir. Mesela yukarıdaki görselde UTK/USDT kripto para birimini görüyoruz. Peki bunu nasıl değiştirebilirsiniz? UTK/USDT yazan kısımda yatak ok işaretleri mevcut. Buraya tıkladıktan sonra karşınıza piyasalar seçeneği çıkacak. Arama kutusuna BNB/USDT yazarak BNB alım satım ekranına gelebilirsiniz. Görsel aşağıda mevcut.
bnb nasıl alınır

Altıncı Adım: BNB Alım Satım Ekranı​

binance-coin-nasil-alinir.jpeg

Evet bu ekrana geldiğinize göre artık olayı anladınız demektir! Yukarıda iki seçenek var. Al ve sat seçenekleri. Almak istiyorsanız “Al” butonuna tıklamanız lazım. Daha sonra almak istediğiniz fiyatı ve alım yapacağınız miktarı girerek BNB alabilirsiniz.

Burda sizi uyaralım. Limit emri ve piyasa emri gibi seçenekler alım satım sırasında karşınıza çıkacaktır. Piyasa emri işleminizi hemen gerçekleştirir. Yani BNB’nin o anki fiyatı 300 dolarsa 299,85 ya da 300,25 gibi bir fiyattan emriniz gerçekleşecektir.

Limit emri ise, sizin almak istediğiniz fiyatı girdiğiniz alım satım şeklidir. Örnekle devam edelim. BNB’nin şu anda fiyatı 350 dolar. Ama biz bu fiyatın 300 dolar seviyesine düşeceğini ve sonra tekrardan yükseleceğini düşünüyoruz ve 3 tane BNB alacağız.

İşte şimdi limit emrini ayarlamamız gerekiyor. Alım fiyatına 300 dolar yazıp, toplam USDT miktarını giriyoruz ve emrimiz hazır hale geliyor.

Ancak BNB 300 dolara düşmezse alım yapamazsınız.

Yazımızda BNB’nin nasıl alınır sorusuna ve nereden alınır sorusuna yanıt bulduk. Ayrıca piyasa emri ve limit emri konusunda da bilgiler vermeyi ihmal etmedik!

Bu içerik sadece bilgilendirme amaçlı yazılmıştır. İçerikte yer alan yorum ve ifadeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmetinin kişiye özel olduğu unutulmamalıdır. İçerikteki bilgiler, sizin mali durumunuz ile uygun olmayabilir. Bu nedenle içerikte yer alan bilgilerin yatırım kararınızı destekleyecek yeterli bilgileri kapsamayacağı dikkate alınmalıdır.

Geri
Üst Alt