Avrupa bayrağı için ölmüyor sadece türkiye bayrağı için ölüyor

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
Şu vatan severlik konusu bizim anadolu insanına çok yanlış aktarıldı diye düşünüyorum... Bayrağımıza saygı olayının abartılması mehmetçiğe duyulan saygı ile alakalı.. Yurt dışında resmi günlerde oraya buraya bayrak asılmaz... Bayrak ön plana çıkmaz... Seçim zamanlarında adayları kimse öyle tanımaz.. Halk içindedir şudur budur...

Yani nasıl desem... Çok duyar kasıp kullanılan duygularımız var .. Bu'da bizi kullanıla bilirlik yönünde etkiliyor.. Avrupa insanı karnım doyuyor'mu? Şunu alabiliyor'muyum diye bakar olaya ... Bizim halkımız aç kalırım ama o gelsin bu gelsin diye bakar... Yani salak demek istemiyorum o halk bende' oluyorum ama salaklık abi... İnsanca yaşamak için biraz geniş düşünmek gerekiyor... Kimse bu ülkeyi sırtlayıp götürmüyor.. Hepinizin anası var babası var çoluğu çocuğu var... Sen kendi ülkenden dışarıya avrupaya gönderiyorsan çocukları iyi bir eğitim alsın diye.. Avrupaya benzememe çalışmalarıda saçma... Din değiştirmiyorsunuz :D Neyse çok uzun konu bu çook..

Tabi eleştiririm düzen her haliyle bozuk olursa.Bizim ülkemizde insanların karnı aç açık olur ama yinede göre göre aynısını yapar.
Diyecek laf çokta demiyelim biz yinede.Kendi düşen ağlamasın.

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
Yerlilikle övünen toplumun başları... Ülkenin her kusurunu örtpas eden başların çocukları neden yurtdışında ? Biraz insan oturup düşünmeli... Biz yaşadık kederi sonrakilere bırakmamamız lazım .. Neyse dediğimiz gibi çok şey var'da karşıda ne adam var ne muhattap' herkes aynı kör sağır ..

Geri
Üst Alt