Alexa TR Sıralamasına Nasıl Girilir ?

Katılım
3 yıl 9 ay 24 gün
Mesajlar
23
Tepkime puanı
113
alexa-logo-2.md.png
Alexa Sıralaması Ne Kadar Önemli ?
Son zamanlarda Alexa'nın bir önemi kalmadı diyebiliriz.Herşeyi Alexa üzerinden yorumlamak bir hatadır.Yine de 10 Milyonun üzerindeki sitelerin dikkat etmesi gerekenler var.

Alexa TR Sıralamasına Ne Kadar Sürede Girebilirim ?

Tecrübelerimi paylaşacağımı söylemiştim gelelim dün fark ettiğim ve araştırma yaptığım konuya...
28 Haziran 2017'de açtığım kişisel bloğum ilk zamanlar gerçekten berbat ilerliyordu.Tecrübesizlik işte.Alıntı haberleri koyup-silip tema değiştirip bir süre adam edemediğim site geçtiğimiz günlerde Alexa TR sıralamasına girdi.Yani ilk yıldönümünde.

Dün ise İngilizce olan sitem Alexa TR sıralamasına girdi.(Neden TR anlamadım ama konumuz bu değil.) Ama dikkat edilmesi gereken şu; İngilizce sitem henüz bir aylık.
Peki 1 yıllık sitem daha yeni TR sıralamasına girmişken, İngilizce sitem nasıl 1 ayda sıralamaya girdi ?
Planlı paylaşımlarla.

Kişisel bloğuma sürekli backlink sağlıyordum ve en sonunda Google bıkınca sıralama da düşüverdi.Kişisel bloğumla pek ilgilenmedim.4-5 ay yazı yayımlamadığım oldu, haftada bir kez yayınladığım oldu vs. Ama İngilizce sitemi açtığım günden beri günde en az 2 yazı yayımlıyorum.Ve genelde saat 12.00 ve 18.00'da hergün tam saatte yayımladığım oluyordu.

Siteniz Henüz Alexa Sıralamasında Değilse !
TR sıralaması değil, hiç Alexa sıralamasında değilse siteye çok dikkat etmelisiniz.Çünkü site sıralamaya girince aniden fırlama yapıyor ve 18 Milyondan değil 11-12 Milyondan başlıyor.Ayrıca 10 Milyon olduğunda sıralamaya girebiliyorsunuz.
Tabii bu her site için aynı değil.

Kısaca...
Sitenize düzenli çalışma yaptırmayın.Backlink'e boğmayın...
Sık sık tema değiştirmeyin.Yılda iki defadan fazla değiştirmenizi önermem.
Sosyal medyaya ağırlık verin.İngilizce siteniz varsa Pinterest ve Mix mutlaka kullanın.Diğerlerini biliyoruz zaten; Facebook, Twitter, Instagram vs.
Planlı çalışın.Bir gün gaza gelip 5 yazı birden atacağınıza 2 günlük bir otomatik yayımlama oluşturup o sırada sosyal medya hesaplarınızı geliştirmeye uğraşın.
Anahtar Kelimenizi seçin.Bunlar SEO taktiği gibi gelebilir fakat Alexa bir konuda ağırlık veren siteleri sever.


Alıntı
 
  • Beğen
Tepkiler: LsR
Geri
Üst Alt