AKP’li belediye kendisine ait araca 4 yıldır kira ödüyor

Charismax

Copyright @ Charismax
Katılım
3 yıl 8 ay 3 gün
Mesajlar
25,264
Tepkime puanı
8,715
Yaş
35
Konum
Memed' Home
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Cinsiyet
vtEvVy
Medeni Hal
Çorum Belediye Meclisi CHP Grup Başkanı Tuncay Yılmaz, sosyal medya hesabından ilginç bir iddiada bulundu. Yılmaz, AKP'li belediyenin yıllardır belediyeye ait olan araca kira parası ödediğini ileri sürdü. Yılmaz paylaşımında, "Biz bir tanesini bulduk. Belki diğer araçlarda da aynı yöntem uygulanmıştır" ifadelerini kullandı.

uDWnj.md.jpg

KENDİ ARAÇLARINA KİRA ÖDÜYORLAR


Bu zamana kadar belgesiz ve bilgisiz konuşmadığını ifade eden Tuncay Yılmaz, belediyede yaşanan skandal olayı ise şöyle anlattı:

* Yıllardır belediyenin araç kiralama ihalelerini alan şirket, 2014 yılında 19 KL 333 plakalı aracı satın alıp dönemin belediye başkanına makam otomobili olarak kiraya veriyor.

* Şirket, 2 yıl sonra bu aracı belediye şirketi olan BELTAŞ’a hibe ediyor. BELTAŞ’ın üzerine geçen aracın plakası değiştirilerek 19 BB 001 yapılıyor.

* Kısa süre sonra bu aracı eski sahibi olan şirket kiralıyor. Ve yine aynı aracı belediyeye kiraya veriyor. Yani belediye kendisine ait olan araca aylık 5 bin 200 TL kira ödüyor. Bu yöntem belkide diğer araçlarda da uygulanmış olabilir.

SORULARINA CEVAP İSTEDİ

Şeffaf belediyecilik çağrısı yapan Tuncay Yılmaz, AKP’li Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın’a, “Şayet araç Çorum Belediyesi’ne aitse neden dört yıl boyunca kendi aracınıza kira ödediniz? Araç kiralama ihalelerini bu kadar gündeme getirmeseydik DMO’dan belediyeye araç alınmayacak ve bu tezgah devam mı edecekti? diye sordu.

KAYNAK
 
Geri
Üst Alt