Yöneticilerin Üyelere Uyarı Vermesi Hakkında

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
Arkadaşlar hiç kullanılmayan bir sistem üzerine bu konuyu açtım.. Bir çok xenforo sahibi arkadaşlarım var' bunlar tabiki paylaşım forumları değil' kendilerine danıştım açıklayıcı bir cevap alamadım kendileride bu konu üzerinde bilgi sahibi değiller'miş..

Az önce kullanım kılavuzu mahiyetinde bir kaç deneme yaptım local' olarak..
Yöneticilerin bir üyeye UYAR butonunu tıklayıp uyarı vermesi 10 uyarı sonrası yasaklanmaya başlangıç demektir...

Yani dolaylı yoldan ban' atmak anlamına geliyor bu.. Bir kişi 10 kere uyarı aldıysa 10'uncu uyarı sonunda kullanıcı otomatikmen yasaklanıyor..
Tabi bu php' tetikleyicilerin ayarlanması v.b yapılandırmalar gerektiriyor' hosting kanadın'da modüllerin açık olması en önemlisi hangi modül olduğu önemli..
Şimdi bunu ben test ettim.. canlı sitede burada test etmedim..

Bir arakadaşa bir konuda uyarı atınca aklıma geldi' aslında uyarıyı banlamak için değil uyarmak için atmıştım..

İşin sonu özeti 10 uyarı alan bir kişi yasaklanıyor..
Yönetimde olan arkadaşların bilgisi olsun.. Uyar' dediğim olay üye profiline gelip veya üzerine gelip sekmeden uyar'ı seçme olayı.. Duruma göre seçenekler var.. konu içinde uyarı yapılıyor zaten ilgili konuyu belirtebiliyorsunuz..

Bunu kullanmanızda fayda var .. direk kişiyle muhattap olmak zorunda değilsiniz uyarmak için bu sistemi kullanın.. belki aynı anda bir kaç yöneticide uyarıda buluna bilir ' böylesi daha adil ve sabırlı bir davranış olur diye düşünüyorum..

İstisnai ban, yasaklama durumları vardır onlar hariç..

(Biz biliyorsunuz yönetici arkadaşlardan birşey beklemiyoruz bunu en başta söyledik zaten hep varız biz.. Biraz geç biraz erken her türlü gereğini yaparız ama bilinmesinde fayda var .. bir kişi bir başka kişiyi kırıyorsa sizde onu kırın anlasın empati olayını..)

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
Ekli dosyayı görüntüle 10279

Ek olarak şöyle bir görüntü var..

Uyarı puanı zaten anlaşılır şekilde ona dokunmanıza gerek yok'
Puan geçerliliği misal default ayar olarak verdiğiniz uyarı 1 ay sonra silinecektir.. Eğer 1 ay içinde 10 kere tekrarlarsa veya ben 1 puan vermişimdir diğer bir kişi 5 verir diğeride 4 verirse kişi bulunduğu ay içinde banlanır..
Diyelim 9 puanı var bir puan uyarısı kaldı 1 ay'ı geçtiyse o 9 puan sıfırlanır otomatik olarak.. Bunuda kafanızda çözün işte..
Eğer o 1 ay değilde 2 ay 3 ay 6 ay şeklinde girildiyse bir yönetici yaptıysa bu kullanıcı 3 ay gözetim altında misali ayarı verdiyse ilk verilen ayar diğer yöneticileride bağlar..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt