Yirmilik Diş Dediğin

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal

Yirmilik Diş Dediğin

d4b32f75863a7bf54f39bf25af4f9fa5
Merve KORKMAZ

Son birkaç gündür içinde bulunduğum durumu yirmilik dişlerimi çektirdiğim günlerdeki duygularımla ifade edeceğim. Yirmilik diş dedikleri, hiçbir zaman insanın yirmisinde çıkmadığı söylencesiyle meşhur bir diş olmasından mütevellit ‘bu yıl kafam rahat ‘diye düşünüp yanıldığımdır. Hain dişlerdir bunlar, seviyesiz ve karaktersizdirler. Arkanızdan iş çevirirler. Ne zaman ki azıcık hastalandınız, nezle grip dahi olsanız vücudun düşkünlüğünden yararlanıp büyümeye karar verirler. Yatay çıkmaya çalıştığı için de, zaten yanan canınızı daha beter yakarlar. Sanki önceden sözleşmişler gibi altlı üstlü zuhur ederler. Hayır çenede de yer yok ki. Safları sıklaştıralım deyip iteklerler. Kimileri için ‘ neden ateist oldun?’ sorusunun cevabıdır. Bende hem grip başlangıcı hem kulak ağrısı olunca kabakulaktan şüphelendim önce. Ama komplo çok başkaymış. Bkz: diş mihraklar. Sanki sevgilimden ayrılmışım da pusuya yatmış fırsatçılar gibi ikisi birden patladı. Sağdan soldan ite kaka girmeye çalışıyorlar hayatıma ‘ üzülme Merve, sen azılarından daha iyilerine layıksın. Bak biz burdayız. Çenende bize de yer ver. Bir şans tanı.’diyorlarmış gibi. Allah tüm fırsatçıların belasını versin. İlk arızasında biletini keseceksin böylelerinin. Sıra dışı bir durum yoksa (bazısı Melih Gökçek gibi olabiliyor) kısa sürebiliyor operasyonlar. Birgün çektirmek zorunda kalırsanız; lokal anestezinin etkisi geçtiği an ağzınıza sanki eşek yüklü bir kamyon çarpmış gibi epik bir his oluşuyor. Sevecen hekimlere denk gelmiştim neyse ki. Ne kadar sinir, stres, gerginlik varsa alayını alıp götürdüler. Bir vecd, bir cuş-u huruş, hali zuhur etti. Şah damarımı kesseler sesim çıkmazdı. Bir de röntgen çeken hekim vardı. ‘Derdiniz neydi de bugüne kadar beklediniz’ diye sormuştu. Bu tavırlara uyuz oluyorum. İşine bak ya. Neyin peşindesin yani? Dişçiden korktuğumu bilmenin sana ve kariyerine ne gibi olumlu katkıları olacak? Bırak bunun hesaplaşmasını kendi içimde yapayım.