Word Üst Menü Kayboldu Nasıl Düzelir?

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
Word üst menü kayboldu konusu genellikle üst menü Office programlarında kaybolduğunda hiç bilmeyenler için büyük bir sorun haline gelebiliyor. Özellikle yazı yazarken üst menü paneline ihtiyacımız varsa ve ikide bir yeniden paneli açmamız gerekiyorsa cidden sinir bozucu bir ruh haline sokabilir. Bu durumlarda üst menüyü sabitlemek sorunu aşmanıza yetecektir.

Menüyü kaybettiğinizde kolay ve zahmetsiz bir şekilde üst menü sabitlemesi yapabilir ve sıkıntıdan yok edebilirsiniz. Bunu yapabilmek için gerekli adımları takip etmeniz yeterli olacaktır. Dilerseniz şimdi üst menü sabitlemesi nasıl yapılır birlikte değerlendirelim.

Word Üst Menü Sabitleme Nasıl Yapılır?​

Word üst menü sabitleme yapabilmek için kafanızı karıştıracak onlarca gereksiz ayara ihtiyacınız yok. İki tıkla bunu gerçekleştirebiliyorsunuz. Microsoft Office programlarının kısa yollarını bilmek bu noktada size yardımcı olacaktır. Şimdi sabitleme işlemini gerçekleştirmek için;

Adım 1: Bilgisayarınızda herhangi bir Office programını açıyorsunuz. Biz size bunu Word programı üzerinden göstereceğiz fakat diğer programları kullanarak da yapabilirsiniz.

Adım 2: Gelen üst menü paneli size kapalı bir şekilde gelecektir.

Word Üst Menü Kayboldu Adım 2

Adım 3: Panelin görüntüsünü aşağıdaki gibi gözükmesini sağlamak için öncelikle “Giriş” sekmesine tıklıyorsunuz.

Word Üst Menü Kayboldu Adım 3

Adım 4: En sağda bulunan ataç şeklindeki kısa yola tıklayarak “Şeridi Sabitle” diyorsunuz.

Word Üst Menü Kayboldu Adım 4

Adım 5: Word’de giriş menüsü sabitleme işleminiz başarıyla gerçekleşmiş olacaktır. Bu şekilde kolaylıkla üst paneli sabitleyebilirsiniz.

Adım 6: Eğer Şeridi daraltmak isterseniz de aynı bölgede bulunan ok işaretine tıklayarak şeridi daraltabilirsiniz.

Word Üst Menü Kayboldu Adım 6

Word’de Menü Çubuğu Görünmüyor​

Word ya da herhangi bir Office programlarında üst menüyü kaybettiğinizde ya da Word üst çubuk kayboluyor gibi bir sorunla karşılaştığınızda yukarıda bulunan çözüm yolunu adım adım ilerleyerek gittiğinizde kolaylıkla çözülecektir. Bu tip durumlarda çözüm yolu en kısa ve basit haliyle kullanılan yöntem “Şeridi Sabitleme” ikonuna tıklamaktır.

Bu yöntemle dilediğiniz zaman şerit sabitlenebilir. Dilediğiniz zamanda da şeridi yukarıdan kaldırarak yazılarınızı daha ferah bir ortamda Word’e geçirip yazılarınıza daha geniş bir bakış açısı ile bakma imkânı sağlarsınız. Bu tarz içerikler için bizi takip etmeyi unutmayın.

Geri
Üst Alt