Windows 7 Desteği Antivirüs Geliştiricileri Tarafından Uzatıldı

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
Her geçen gün bir çok geliştirici tarafından desteği azalan Windows 7 günden güne güncelliğini yitirmektedir. Microsoft'un geçen haftalarda Windows7 için güncelleme ve desteğini bitirdiğini söylemiştik, kullanıcıların güncelliği ve güvenliği için yeni işletim sistemlerinin tercih edilmesi Microsoft tarafından kullanıcılara şiddetle tavsiye edilmektedir.

Bu hususun akabinde bir çok geliştirici Windows 7 işlemtim sistemi için programlarının güncellemelerini durdurmuş durumda. Antivirüs geliştiricileri tarafında ise aldığımız haberlere göre 2 yıl süre ile desteğe devam edeceklerini duyurdular. Günümüzde hala bir çok kişi tarafından kullanılmakta olan Windows 7 işletim sistemi kullanıcılar tarafında hala çok beğenilmektedir. Özellikle tamamen Windows 7 ye alışmış kullanıcılar yeni bir işletim sistemine geçmeye üşenmektedir veya Windows 7'den vazgeçememektedir.

Ayriyetten geçen haftada sizlere aktardığımız bilgilerde Google'a ait Chrome tarayıcısıda windows 7 için desteğini Temmuz 2021 yılına kadar devam ettireceğini duyurmuştuk. Bundan 1-2 Yıl sonra Windows 7'de kardeşi Windows Xp gibi rafa kaldırılıp nostajı olarak hafızalarda kalacak.

Geri
Üst Alt