Whatsapp Ses Kaydı Yazıya Nasıl Çevrilir?

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
Whatsapp, kullanıcıları için kolaylıklar sunan özellikleri geliştirmeye devam ediyor. Whatsapp’ ın en beğenilen kolaylıklarından birisi de ses kaydını yazıya çevirme özelliği olarak gösterilebilir. Bu yazımızda Whatsapp Ses Kaydı Yazıya Nasıl Çevrilir? Sorusuna cevap vereceğiz.

Whatsapp kullanıcılarının uygulamayı en pratik şekilde kullanabilmesi için birçok yenilik getiriyor. Bunlardan birisi de mesaj yazmaya üşenen ya da sesli mesaj dinleme konusunda sıkıntı yaşayan kullanıcılar için hazırlandı.

whatsapp-ses-kaydi-yaziya-nasil-cevrilir1.jpg

WHATSAPP SES KAYDINI YAZIYA ÇEVİRME ÖZELLİĞİ NEDİR?​

Whatsapp Ses Kaydını yazıya çevirme özelliği, Whatsapp uygulamasını kullanırken mesaj yazmaya vakti olmayan ya da kendisine gönderilmiş bir sesli mesajı dinlemeye uygun bir durumda olmayan Whatsapp kullanıcıları için hazırlanmış bir özelliktir.

Whatsapp ses kaydını yazıya çevirme özelliği sayesinde kullanıcılar sesli mesajlarını yazılı olarak gönderebilmenin yanı sıra kendilerine gönderilen sesli mesajları da yazılı olarak alma şansına sahip olmaktadır.

WHATSAPP SES KAYDI YAZIYA NASIL ÇEVRİLİR?​

Whatsapp Ses Kaydı Yazıya Nasıl Çevrilir? Sorusuna şu şekilde cevap verilebilir;
  • Birinci Adım
Whatsapp uygulaması açılır. Uygulama içerisinde yer alan sesli mesajın bulunduğu sohbete girilir.
  • İkinci Adım
Var olan ya da oluşturulan sesli mesajın üzerine basılı tutulur ve işaretlenen mesajın ardından sağ üst tarafta bulunan üç noktalı yere basılır.
  • Üçüncü Adım
Açılan menü üzerinden en altta yer alan “Paylaş” seçeneğine tıklanır.
  • Dördüncü Adım
Açılan yeni pencerede “Şununla Paylaş” yazısının ardından panelde yer alan “Transcriber” yazısına tıklanır.
  • Beşinci Adım
Seçeneğin belirlenmesinin ardından metin çevirme işlemi tamamlanır. İşlem tamamlandığında sayfanın üst kısmında ses kaydının metne çevrilmiş halinin simgesi bulunmaktadır. Buraya tıklayarak ses kaydı yazılı olarak okunabilir.

Whatsapp Ses Kaydı Yazıya çevirerek okuyan kişiler istedikleri zaman bu yazıyı başkaları ile paylaşma şansına da sahip olmaktadır. Bunun için kopyalama ya da paylaşma butonlarına basmak yeterli olmaktadır.

whatsapp-ses-kaydi-yaziya-nasil-cevrilir2.jpg

WHATSAPP SES KAYDINI YAZIYA ÇEVİRMEK İÇİN KULLANILACAK UYGULAMALAR HANGİLERİDİR?​

Whatsapp ses kaydını yazıya çevirmek için uygulama kullanmak gerekmektedir. Bu işlem için hazırlanmış çok sayıda uygulama bulunmaktadır. Whatsapp ses kaydını yazıya çevirmek için kullanılacak uygulamalar şu şekilde sıralanır;
  • Google Keyboard
  • Just Press Record
  • Speechnotes
  • Transcribe
  • Google Dokümanlar
  • İo

WHATSAPP SES KAYDINI YAZIYA ÇEVİRMEK İÇİN KULLANILACAK UYGULAMALAR HANGİLERİDİR?​

Google Keyboard uygulaması ile Whatsapp ses kaydını yazıya çevirmek mümkündür. Google tarafından hazırlanmış olan bu uygulama esasen bir klavye uygulamasıdır. Ancak klavyenin ses kaydını yazıya çevirme özelliği de bulunmaktadır. Google Keyboard uygulaması üzerinden 60 farklı dil arasında ses kaydını aktif yazıya çevirmek mümkün olmaktadır.

JUST PRESS RECORD UYGULAMASI İLE WHATSAPP SES KAYDI NASIL YAZIYA ÇEVRİLİR?​

Just Press Record uygulaması ile Whatsapp ses kaydını yazıya çevirmek mümkündür. Ücretli olarak sunulan bu uygulama üzerinden tek tuşla kayıt yapmak, çeviri yapmak ve cihazlar arası senkronizasyon sağlamak mümkündür. İOS işletim sistemli cihazlara yönelik hazırlanan bu uygulama ücretli olarak kullanılabilmektedir.

whatsapp-ses-kaydi-yaziya-nasil-cevrilir3.jpg

SPEECHNOTES UYGULAMASI İLE WHATSAPP SES KAYDI NASIL YAZIYA ÇEVRİLİR?​

Speechnotes uygulaması ile Whatsapp ses kaydını yazıya çevirmek mümkündür. Hem uygulama hem de internet sitesi üzerinden kullanılabilen bu uygulama sayesinde tüm sesli mesajlar kısa sürede yazılı olarak çevrilerek kullanılabilmektedir. Android cihazlara yönelik hazırlanmış olan bu uygulama tamamen ücretsiz olarak sunulmaktadır. Ücretsiz sunumuna ek isteyen kullanıcılar için ücretli Premium sürümü de bulunmaktadır.

TRANSCRİBE UYGULAMASI İLE WHATSAPP SES KAYDI NASIL YAZIYA ÇEVRİLİR?​

Transcribe uygulaması ile Whatsapp ses kaydını yazıya çevirmek mümkündür. Ses kayıtlarının yanı sıra videoları da metin halinde düzenlemeyi sağlayan bu uygulama, yapay zeka teknolojisini kullanmaktadır. Tek tuşla ses kaydını metne çevirme özelliğine sahip olan bu uygulana en sık tercih edilenlerden birisidir.

whatsapp-ses-kaydi-yaziya-nasil-cevrilir4.jpeg

GOOGLE DOKÜMANLAR UYGULAMASI İLE WHATSAPP SES KAYDI NASIL YAZIYA ÇEVRİLİR?

Google Dokümanlar uygulaması ile Whatsapp ses kaydını yazıya çevirmek mümkündür. Özellikle eğitim ve iş hayatında sıklıkla kullanılan bu uygulama sesli yazdırma özelliğinin yanı sıra ses kayıtlarını metne çevirmek için de sıklıkla kullanılmaktadır. Çok başarılı uygulamalardan birisi olarak gösterilebilir.

DİCTATİON.İO UYGULAMASI İLE WHATSAPP SES KAYDI NASIL YAZIYA ÇEVRİLİR?​

Dictation.io uygulaması ile Whatsapp ses kaydını yazıya çevirmek mümkündür. Başarılı uygulamalardan birisi olan Diction.io, ses algılama konusunda da çok başarılı uygulamalar arasındadır. Mobil uygulamasının olmamasından dolayı bazen sıkıntı yaratabilen bu uygulama internet üzerinden rahatlıkla kullanılabilmektedir

Geri
Üst Alt