Web Siteleri İçin Nasıl Reklam Verilir?

Charismax

Copyright @ Charismax
Katılım
3 yıl 9 ay 28 gün
Mesajlar
25,306
Tepkime puanı
8,733
Yaş
35
Konum
Memed' Home
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Cinsiyet
vtEvVy
Medeni Hal
Web siteleri için nasıl reklam verilir?

Web sitenize reklam almak için öncelikle içeriğinizin özgün ve kullanılmamış olması gerekmektedir. Siteniz özgün ise insanlar bunun daha önce görmediği ve ilgisini çeken bir bilgiyi öğrenmek isteyeceği için sitenize girerek sitenize hit kazandırır ve reklam almanızı kolaylaştırır.

Sitenize hit almanız için belirli kriterler vardır. Bunların başında sitenize gelen günlük tekil kullanıcı sayısıdır. Sonrasında ise giren tekil kullanıcının sitenizde ne kadar zaman geçirdiği ve açtığı oturumu ne kadar süreyle sürdürdüğüdür.

adwords


AdWords ile AdSense arasındaki fark
Eğer siz web sitenizin reklamını başka yerlerde yaparak hit kazanmaya çalışıyorsanız. Bunların en başında ve bilindik yöntem olarak Adwords gibi reklam ağı çok güçlü olan ve ortalama günlük 1000 hit getirebilecek yerlere reklam vermek çok kolaydır. Adwords üstünde belirlenen formu doldurup sitenizi oraya ekleyip bir bütçe belirledikten sonra sitenizin reklamı sponsorlu bağlantılar kısmında sitesinde Adsense kullanan kişiler tarafından görüntülenir ve sizin reklam bütçenizden düşer. Sitenizi Adwords’e eklemek çok kolaydır. Önemli olan bütçenizdir. O bütçenizi düzgün şekilde hesaplayıp ayarladığınız takdirde çok uygun fiyatlara güzel hitler alabilirsiniz.

Wordego


Wordego Reklam sistemi
Bir diğer reklam sitesi olan Wordego sitesine üye olmak çok basittir. Üye olduktan sonra bir bütçe belirler ve reklamlarınızı diğer yayıncı ağında bulunan sitelerin sayfalarında gösterir. Sonucunda insanlar sitenizi görür. 5 saniye gösterilen ve reklamı geçtikçe o linkin sahibine para ödeyen sistemler aynı zamanda sitesine reklam alan kişilerdir. 5000 görüntülenme 50 TL gibi gayet uygun fiyatlara reklam verilen siteler mevcuttur. Tabi ki insanların bu görüntülenen reklamlarda ilgisini çekici görseller kullanmanız gerekmektedir. Kullanılan içeriğin hem özgün olup hem de size ait olması gerekir. Bu ilgi çekici görseller insanları cezbeder ve verdiğiniz reklamların daha kullanışlı olması bir yana yatırdığınız reklam ücretleri size ekstra kazançlar olarak geri döner.
 
Geri
Üst Alt