Varsa' Misal' Sanal

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
Mobilden bişiler bişiler işte...

Varsa' Misal' Sanal

Gizle kendini .. sanarak..yok olarak..gizemli olduğuna inanarak... gerçekliğini saklayarak... gerçekliğimi saklamadan gizledim... nereden bilecektin... üç üniversite bitirmişi... nereden bileceksin rol master biçimini... nerden çıkaracaksın davranışımdaki bilinçli profil bozukluğunu.. olgunlugumu nasıl çözeceksin...oturduğun yerdeki ekranda.. samimiyet nedir ? .. yalansız beyanat... yalansız olmak değildir birşeyleri saklamak.. ve samimiyetsizlik değil'ki söylemek zorunda olmadığın şeyleri söylemek..evet bu sanal öyle demek.. bugün olduğun gibi görünmemek .. yarın yeni bir vucut'a yeni bir sen'e bürünmek...ertesi günü en baştakine dönmek... nedir bendeki bu silüetin yorgunlugu...soyutluktan somutluğu çıkartmak... somut delil yetersizliği ile soyutu sunmak.. iki kelamda bir cümleyi bozmak... bozulan cümlede kelime içindeki harfi bozmak ... yormak ve düzeltmek... hayatın benzerliğini... satırlar arasına yüklemek... zor değil betimsizliği betimliyerek güncel duruma sokmak...zor değil hor görülen insanları avutmak... zeka oranında zeka ayarlayıp dengeyi sağlamak... var bir bildiği kendi çapında kendi çukurunda oynarak... yaptığı basit düzenekleri ufak beyninde harmanlayarak ...kendi çukurunda bogulmak yaptığı budur kendini avutmak...ekranlarda hapis olmuş bir zihin bir çift göz var... dar görüşleri toplumsal hafızaya aykırı... yinede çevresinde sözüm ona sevenleri var... mekanlar dijital savrulanlar büyük kelamlar... ortada ne icraat nede yapılan birşey var...yitip giden boş beleş zamanlar... ısraf kapısında binbir çeşit günahkar var... kurulu bir oyun var ... toplu imha'da sanal giyotin var... kelle koparana akıl devşirmesi adını koyan bir sistem var... varlar hep var'ken olmayan yeteneklere hep bir başarı giydirme huyları var...sanal oldu sanallar mecralar içinde farklı odalar var... bu odalarda kimler var kimler yok... bir gerçek var... realist dünyada kendini kandıran ahmaklar var... bu sistemde ben var sen var... olay sistem değil... işleyen sisteme karşı çıkanlar var' olsada sistemi kullananlar var... edep ahlak kâhyaları delikanlılık... namusları bedevi bahtı gibi şansları var... ellerinde kitap .. gözlük yansımasında kötülük var... eğitimleri sükseli ad'larda mayalarında kin'lik var... uçurumlar var dar beyinli geniş çaplı insanlar var... çapı kadar genişliklerinde dar beyinli salaklar var... adalet var gören yok... gözler açık körlük çok.. sanal bir oyun değil sanal içine görünmeyen payitaht var... bana nimet sana zillet... çekene illet.. çektirene eğlence için bilet... parça parça çarpraz cümlelerde sana mesaj var ... 3 2 1 geri sayım var.. zaman çok lakin zamanı var...hedef yok bir çok in'de gizli imha var.. var var var ... sanalda nimette var illette... modern dilde zillette...orta çağdan gelen gıybette... olmamasını istediğin herşey var... buda zenginlik işte...
Naber deli ?

Uhibbu

اُحِبُّ
Medeni Hal
İyi senden naber?
mekanlar dijital savrulanlar büyük kelamlar... ortada ne icraat nede yapılan birşey var...yitip giden boş beleş zamanlar... ısraf kapısında binbir çeşit günahkar var... kurulu bir oyun var ... toplu imha'da sanal giyotin var..
?
Harika.eline emegine saglik

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
enemm okudun mu :D gözlerine sağlık... bu arada benim çoklu noktalamama buradan alışlanlık kaldı... biz eskiden konuşma şekli gibi yazdığımızdan alt altta yazmazdık anlam kayıyor diye.. şimdi paslanmışım bişi çıkmadı mobilde öylesine yazdım bağımsız cümleler olarak ama normalde yazma şeklim böyle benim lirikleri :D

Uhibbu

اُحِبُّ
Medeni Hal
Özet gectim bende zaten çaktırma :)
Güze anlam ve anlamlandirmalar var ..boşa gitmesin öne çıkardım :lk:

Melissa

İş Kadını <3
İsim
Melisa
Memleket
Bayburt
Meslek
Matba Ambalaj Muhasebe
Medeni Hal
Değişik birşey aralarında güzel sözler var :)

• Haha
Tepkiler: LsR

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
tenkyu melissa biitufullar ara sıra geziyo işte satırlarda...

KeNo

Kıskançlık hapı olsun istiyorum!
İsim
Kenan
Memleket
Mersin
Sesli isteriz olmaz bu

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket