Unutarak Yemek, İçmek Orucu Bozar mı?

Unutarak yemek, içmek orucu bozmaz. Peygamber Efendimiz, "Bir kimse oruçlu olduğunu unutarak yer, içerse orucunu tamamlasın, bozmasın. Çünkü onu, Allâh yedirmiş, içirmiştir." buyurmuştur (Buhari, Savm, 26; Müslim, Sıyâm, 17). Unutarak yiyen içen kişi, oruçlu olduğunu hatırlarsa hemen ağzındakileri çıkarıp ağzını yıkar ve orucuna devam eder.

Oruçlu olduğunu hatırladıktan sonra yeme-içmeye devam eden kişinin orucu bozulur.

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
Allah yedirmiş içirmiştir der'ler bazılarıdaa peygamber ikramı der... bu peygamber ikramı derler kısmına peygamber haşa allah'mı'ki onun adına konuşturuyorsun derler... Oysa allah nebimden gelen benden'dir demiştir..

O değilde bazıları yiyo içiyo aklına gelincede neyse allahtandır diyip devam edip sonra oruç bozulmadı diyo.. öyle olmaz çakal insan :D asffsadf

İsim
Napıcan
Memleket
Burdur
Meslek
Eğitimci
Mahallenizin fakirlerini doyurmayın oruç tutun siz :D

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
Ben sana o yolları kolay yaparım sen dene doyurmayı tşk
eee şöyle yapıyoruz seni taksime meydanın sağ tarafından çiçekçiler sokağına alıyoruz nevizade'nin arka tarafına orada istediğin yerinden fakirliğin giderilir.. senin derdin başka sana çare yok hacı :D konuşturma beni baş edemezsin az çok biliyorsan :c00: kalbin çıt olur sonra dsafasdf

İsim
Napıcan
Memleket
Burdur
Meslek
Eğitimci
eee şöyle yapıyoruz seni taksime meydanın sağ tarafından çiçekçiler sokağına alıyoruz nevizade'nin arka tarafına orada istediğin yerinden fakirliğin giderilir.. senin derdin başka sana çare yok hacı :D konuşturma beni baş edemezsin az çok biliyorsan :c00: kalbin çıt olur sonra dsafasdf
Senin gönlün geniş sen doyur açım maaşım yetmiyor herkes aç geceleri soğan kabuklarını yastık yapıyorum fatih senin bir el atman lazım, kaç sene oldu hep tersliyorsun birgün yumuşacaksın gör bak o gün gelecek

• Haha
Tepkiler: LsR

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
Senin gönlün geniş sen doyur açım maaşım yetmiyor herkes aç geceleri soğan kabuklarını yastık yapıyorum fatih senin bir el atman lazım, kaç sene oldu hep tersliyorsun birgün yumuşacaksın gör bak o gün gelecek
Allah versin bacım :D hatta birgün evlenirsin inşaallah sadfsadf

İsim
Napıcan
Memleket
Burdur
Meslek
Eğitimci
Evlilik bana ters ne bacısı lan :D Türkiye topraklarında hangi erkek bana bacım diyebilir. Manyak

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
Evlilik bana ters ne bacısı lan :D Türkiye topraklarında hangi erkek bana bacım diyebilir. Manyak
Dişi aslan yavrusu zaten ben erkekliğimle konuşsam durum çok farklı olur işin bana göre ironi kısmı orada ben sana insan kimliğinde davranıyorum sen bunu anlamıyorsun.. Bu konuları uzatacaksan saçma sapan şeyleri yasaklıycam seni.. en azından bana bulaşmamanı öneriyorum sana .. konu altlarında hakaret etmediğin sürece din konusunda görüşün neyse takılırsın ama bana bulaşma.. sen eski fatih değişti sanıyorsundurda değişmedi ben değişmem aksine üzerine katarak gelişirim... kapiş

İsim
Napıcan
Memleket
Burdur
Meslek
Eğitimci
Dişi aslan yavrusu zaten ben erkekliğimle konuşsam durum çok farklı olur işin bana göre ironi kısmı orada ben sana insan kimliğinde davranıyorum sen bunu anlamıyorsun.. Bu konuları uzatacaksan saçma sapan şeyleri yasaklıycam seni.. en azından bana bulaşmamanı öneriyorum sana .. konu altlarında hakaret etmediğin sürece din konusunda görüşün neyse takılırsın ama bana bulaşma.. sen eski fatih değişti sanıyorsundurda değişmedi ben değişmem aksine üzerine katarak gelişirim... kapiş
Takılıyorum oğlum evlisin zaten manyakmıyım ben :D

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
Takılıyorum oğlum evlisin zaten manyakmıyım ben :D
Ya kızım zihniyetin nikahı evliliğimi olur ? Ben ne evli insanlar biliyorum karısı evinde dışarıda 2 - 3 takıldığı hatta çoluk çocuğu olan sende şansını deniyorsun.. ya ben senin akan kanının yönünü biliyorum'da sen yanlış yola yürüyorsun.. geçmişin hatrına ordan bir anı hatırlatıyorsun diye birşey demiyorum ama eşşeğin şeyine şeyide sokma yani..