Ümitcan Uygun'dan Aleyna Çakır'ın ölümüne ilişkin ifade: Evi bana aitti

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal

Ankara'da meydana gelen olayda Ümitcan Uygun, Aleyna Çakır'ın ölümüyle ilgili suçlamaları kabul etmezken ''Aleyna'nın yaşadığı ev bana aitti.'' şeklinde ifade verdi.​

Ekli dosyayı görüntüle 3731

Türkiye'nin gündemini aylarca meşgul eden ve kamuoyunda 'Aleyna Çakır' olarak bilinen Sema Esen'in, geçen yıl 3 Haziran'da, Keçiören'deki evinde ölü bulunmasıyla ilgili soruşturmada, sevgilisi Ümitcan Uygun gözaltına alınıp, serbest bırakıldı. Sema Esen, ölümünden yaklaşık 3 ay önce, 17 Nisan'da sosyal medyadaki canlı yayında kendisini darp eden Ümitcan Uygun'dan şikayetçi oldu. Bu soruşturma kapsamında, Ümitcan Uygun ve o sırada evde bulunan arkadaşı Enes Ö. hakkında, 'konut dokunulmazlığını ihlal' ve 'tehdit' suçlarından dava açıldı.

DURUŞMAYA CEZAEVİNDEN KATILDI​

Ümitcan Uygun'un, Ankara 17'nci Asliye Ceza Mahkemesi'nde yargılanmasına devam edildi. Esra Hankulu'nun evinde ölü bulunmasıyla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında 'kasten öldürme' suçundan tutuklu bulunan Uygun, duruşmaya Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile cezaevinden bağlanırken, taraf avukatları ise salonda hazır bulundu.

Ekli dosyayı görüntüle 3732

'ALEYNA'NIN EVİ BANA AİTTİ'​

Duruşmada savunma yapan Ümitcan Uygun, Sema Esen'in yaşadığı evin kendisine ait ve tüm faturalarının kendisi adına olduğunu söyleyerek, üzerine atılı suçları kabul etmedi. Ümitcan Uygun, "Biz Aleyna'yla birlikte yaşarken ağabeyi de bize misafir olarak geldi kaldı. Ağabeyinin yanında kız arkadaşı da vardı ve 10 gün misafir ettik onları. Aleyna’nın ailesiyle arası pek yoktu. Ben de aralarını düzeltmek için annesi ve ağabeyi ile konuşturup bunları barıştırdım" dedi.

Mahkeme heyeti, duruşmayı erteledi.

Geri
Üst Alt