Turist Ömer

Yönetmen: Hulki Saner

Ülke: türkiye

Oyuncular: Levent Haskan, Bedri Çavuşoğlu, Nubar Kamçılı, Nuri Tuğ, Yaşar Şener, Haluk Orçun, Haydar Karaer, Zeki Tüney, Hakkı Kıvanç, Gülbin Eray Devamını Gör...

Konusu : Turist Ömer, avare, dertsiz tasasız yaşayan, fakir bir kişidir. Hiçbir işte sürekli çalışmamış, hep çalıştığı işten kovulmuştur. En yakın dostu Ruknettin'dir. Turist Ömer, son olarak bir bankanın reklam paralarını dağıtma işine girer. Reklam paralarını almak için bankaya gittiğinde yanlışlıkla bankayı soyan hırsızların çaldığı bir bavul dolusu gerçek paraları alır. Bu sırada sahilde Mine adında kör bir genç kızın intihara kalkıştığını görür ve kızın çaresiz durumuna acıyarak paranın bir kısmını genç kızın yurt dışında ameliyat edilmesi için harcar. Paranın diğer kısmını ise Bedia'nın evini hacizden kurtarmak için Ruknettin ile evlenmesi şartıyla Bedia'ya verecektir ancak bu sırada banka soyguncuları da paranın peşindedir. Daha sonra Bedia ile Ruknettin evlenirler ve soygunculardan kurtulurlar. Filmin son sahnesinde hem Turist Ömer hem de Sadri Alışık karakterleri yan yana görünür. Gözleri açılmış olan Mine, avare Turist Ömer yerine düzgün giyimli Sadri Alışık'a koşarak sarılır ve Sadri Alışık şunları söyler: Bu kız turist murist diye bişeyler söylüyor, anlamıyorum. Kimdir bu Turist Ömer, tanımıyorum, bilmiyorum ama böyle güzel bir kız için Turist Ömer bile olunur.

Ekli dosyayı görüntüle 994

Geri
Üst Alt