Tığ gibi yapıyor! Düz bir göbek için uygulamanız gereken 5 adım

Ekli dosyayı görüntüle 6496

1-YATMADAN ÖNCE YEMEK YEMEYİN
Gece uyumadan önce yemek yemek vücudunuzda yağlanmanın oluşmasına sebep olur. Gece boyu uykuda vücudunuz hareketsiz kaldığı için uykudan önce yemek yemek basen ve göbek bölgenizde daha fazla yağ depolar. Atıştırmalıklar bile yatmaya yakın saatlerde tüketilmemelidir. Bu sebeple yatmadan 3 saat önce su dışında herhangi bir şey yiyip içmeyin.​

2-SU İÇMEYİ İHMAL ETMEYİN​

Metabolizmanızın hızlı çalışması ve sindirim sisteminizin düzenli olması için gün içerisinde vücudunuz için yeterli miktarda su tüketmeniz gerekir. Su içmek vücudunuzdaki ödem ve zararlı maddelerin daha kolay atılmasını sağlar.
Gün içerisinde yeterli miktarda su içmek karın ve basen bölgenizdeki yağların daha kolay erimesine yardımcı olur. Düz bir karına sahip olmak için günde en az 10 bardak su içilmesi tavsiye edilir.​

3-HER GÜN YÜRÜYÜŞ YAPIN​

Fazla kilolarınızdan kurtulmak ve istediğiniz ince bedene kavuşmak için her gün düzenli olarak hareket etmeniz gerekir. Vücudunuz hareketsiz kaldığında yağ yakımı mümkün olmaz. Özellikle bacak ve karın kaslarının çalışması için her gün 45 dakika yürüyüş yapılması gerekir. Yürüyüş yapmayı alışkanlık haline getirdiğinizde bölgesel yağlarınızdan kurtulduğunuzu göreceksiniz.​

4-HAFİF YEMEKLER TERCİH EDİN​

Düz bir karın bölgesine sahip olmak için beslenme düzeninize ekstra özen göstermeniz gerekiyor. Bölgesel yağlarınızdan kurtulmak için vücudunuza uygun bir diyet programından yararlanmalısınız. Bu diyet programında genellikle lifli gıdalara ve bol yeşilliğe yer vermeniz gerekir. Çünkü lifli gıdalar hem düşük kaloride olur hem de kısa sürede incelmenizi sağlar. Ayrıca karın bölgenizden şikayetçiyseniz mutlaka küçük porsiyonlarda yemek yemeyi tercih etmelisiniz.​

5-KAHVE VE ÇAY İÇMEYİ AZALTIN​

Çay ve kahvenin vücuda yararlı etkileri vardır anca çok fazla tüketildiğinde toksik etkilere sebep olabilir. Bu da zamanla vücudunuzda ödem ve şişkinliklerin oluşmasına sebep olur. Bu sebeple daha kilolu görünebilirsiniz. İnce ve sağlıklı bir bedene sahip olmak için kahve çay tüketimi sınırlı tutulmalıdır. Eğer çay ve kahve içmek isterseniz şekersiz olarak tüketmeniz tavsiye edilir. Böylelikle daha az kalori almış olursunuz.​

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
azcık göbeğim var oda çay su'dan eskiden derdim ben ne zaman göbeklencem diye.. zayıf insanlara göbek yakışmıyor ama yaş ile orantılı olunca var azcık bende bir avuç bişi.. aslında bence benim görüşüm kimse üstüne alınmasın hafif göbekli bayan olmasıda pek sakıncalı değil..
bu bayanlar zayıflama konusunda çok şeyler böyle aman zayıf olayım diyet yapayım.. ya zaten şöyle birşey var ne kadar yediklerine dikkat etsen bile aile yapısına çekersin genetiktir bu ve insan fıtratıdır... illaki sağlıklı yiyin ama hastalık derecesi olmadan'da kilonun bir zararı olduğunu düşünmüyorum ben...
çok zayıf olmakta iyi değil.. belki erkeklerin hoşuna gidiyor olabilir o mevzu başka konulara girer ama bu genel değildir..

Biraz genetik aslında ...bende kilolu değilim hiçte olmadım diyette hiç yapmadım tek sporum km.relerce yürümek. :gic1: Birde çok hareketliyim valla saatlerce oturduğum hiç olmaz

• Haha
Tepkiler: LsR

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
hiperaktif birisiyim bende ufaklıktan beri :haha:

Aynen küçükkende çok yaramazmışım kedileri ne kovalarmışım ...neyseki biyerlerim hiç kırılmamış :sml:

• Haha
Tepkiler: LsR

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
sen kedileri kovalamaktan bahsediyorsun ben şuan bile durmuyorum'ki :haha: mutlaka bir yerim oynar yorulana kadar kljdlkfkjh belkide seni beni zayıf tutan şey aktif olmamız olabilir :haha:

Geri
Üst Alt