Telefonlarımızın Şarjı Neden Bitiyor?

Katılım
3 yıl 10 ay 26 gün
Mesajlar
4,054
Tepkime puanı
3,447
Konum
TR-GB
Cinsiyet
bPg20e
Medeni Hal
Telefonlarımızın Şarjı Neden Bitiyor?Telefonların batarya ömrünün*kötü olduğu*inkar edilemez bir gerçek. Dışarıya çıkarken yanımıza aldığımız powerbanklerle bile çoğu akılı telefonlar 1 günü çıkartmak için zorlanırken, en iyi telefonlar 2 tane bile batarya harcayabilir.

Eski Telefonların Bataryaları Çok İyiydi!

Eski günlerin telefonların muhteşem bir batarya ömrü vardı, bir kere şarj ettikten sonra o telefonu hiç şarja takmadan birden fazla gün kullanabiliyorduk. Ve evet bugün telefonlarımızNokia 3310'dan*çok daha kalitelidir, fakat neden şarjlarımız hemen bitiyor?

Moore Yasası*pil teknolojisini geride bıraktı.Telefonlarımızın daha iyi olması, daha fazla güç harcadığı için pillerimiz çabuk bitmektedir.

Son yıllarda telefonların iç bileşenlerini daraltarak yoğunluğu artırıldı. Fakat Srinivasan'a göre,*“Beş yıl önce, daha fazla şeyi kaldıramayacağımız belli oldu , yangınlar vardı . Enerji yoğunluğundaki yeni gelişmelerin değişen pil malzemelerinden kaynaklanacağı bir aşamaya ulaştık ve yeni malzemeler mühendislik ilerlemesi olarak adlandırdığım şeye kıyasla her zaman daha yavaş. ”

Bunun nedeni ise günümüzde telefonlardaki şarj edilebilir pillerin,*90'lardan*bu zamana kadar kullandığımız bir batarya teknolojisi olan lityum kobalt'a dayanması ve ne kadar güç tüketebileceğimizin sınırına ulaştık. Profesörler gelecekteki çıkacak cihazlar için fazla güç sağlayabilecek daha yoğun enerji gerekecek. Araştırmacılar yoğun enerji gerektiren malzemelerde kullanabileceğimiz*katı hal pillergibi yeni pil teknolojilerini araştırıyorla

Telefonlarımız Ne Kadar İyiyse Bataryalarımız O Kadar Çabuk Bitiyor!

Bu yeni piller yenilendiğinde, telefonlarımız daha gelişmiş olabilir bu da daha fazla güce ihtiyaç duyuyor. Başladığımız günlük pil ömründe bizi geride bırakabilir.
 

Charismax

Copyright @ Charismax
Katılım
3 yıl 10 ay 26 gün
Mesajlar
25,374
Tepkime puanı
8,771
Yaş
35
Konum
Memed' Home
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Cinsiyet
vtEvVy
Medeni Hal
Dışarıya çıkarken yanımıza aldığımız powerbanklerle bile çoğu akılı telefonlar 1 günü çıkartmak için zorlanırken
PowerBank kadar güçlü pil yapmazlarsa biter.. Buda ticaret isteseler on numara uzun vadeli şarj pilleri yapabilirler.. PowerBank içindeki pillerde telefona takılan pillerin aynısı amperleri ve enerji değerleri yüksek.. Onu taşınabilir şarj edici olarak değil'de telefonda kullanılacak pil haline getirseler sorun çözülecek ...
 

Benzer konular

Geri
Üst Alt