Teknik Bilgiler Duyuru

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
Sitemizde 1 ay'a yakındır bazı sorunlar vardı'
Resim yüklemede hatalar yüklenememesi bazende sorun olmadan bunun devam etmesi gibi şeyler
Bazı hata sayfalarına yönlendirilmesi gibi sorunlar sıkıntılar çıkıyordu sitemizde bazı kişilerce..

Ben bunu bölgesel dns ayarları ve tarayıcı kaynaklı olduğunu tespit etmiştim.. Ama sonradan farkettiğim bir hata vardı hata basmayan hata olarak görülmeyen sistem gereksinimleri..

Log' girişlerin'de izi olmayan hata.. sistem gereksinimlerin karşılamamasından dolayı sitemizde bazı sorunlar var..
Bunu geç farketmemin sebebi C- Panel istatistiklerinin bana doğru sonuçları vermemesi..
Bugün az önce sunucu değiştirdik' yeni panelde istatistikler çalıştığı için bütün hataları girişleri çıkışları yapılanları kontrol ettim..

Xenforu sistemi görsel paylaşımları yani resimleri v.b konu içinde olan uzantılı dosyalarını sunucuya direk kayıt ettiğinden buda dosya limitini doldurmuş..

Yani buna biz İNODE diyoruz İnode-İnodes - kullandığımız hosting düşük bir paket düşük sistem gereksinimleri var..
Daha önceki kullandığımız hosting ise yüksek performanslı bir hosting'di ama onunda İNODE yani dosya limitleri standart limitteydi..

Şimdi ne yapacağız ? Asıl mesele konuya gelelim..
İnode yani dosya limitini düşürmek için bazı dosyaları temizlemek zorunda kalıcam.. Özeller DM mesajlaşmaları veritabanın'dan boşaltacağım ' uzantı boşaltması yapacağım.. png, jpg, jpej, zip, rar, mp4, gibi uzantılı dosyaları dm'den silicem komple toplu bir boşaltma yapacağım..
Site içindeki bazı konulardaki dosya uzantılarınıda temizleyeceğim..

Xenforo vBulletin gibi değildir... Vbulletinler'de resimleri başka bir site'den linklersin paylaşırsın... Xenforo'da ise paylaştığın resimler direk cihazdan çekilir silinmemek üzere xenforo'nun barındığı hosting yani sunucuya kayıt edilir...

Bu kopyalayıp yapıştırdığınız resimlerde silinmez burada onlarda direk hosting'imize kayıt edilir..

Az önce sunucu değiştirmeden önce örnek sembolik rakam vereceğim..

Disk boyutumuz sınırsız lakin dosya değer olarak inode' belli bir sınırda olduğu için bu hatalar meydana geliyor..

sembolik bir rakam

2 gb boyutunda dosyalarımız olduğunu söyleyen bir önceki sunucumuz
Yeni sunucuda bunu 5 gb 6 gb bant' aralığında gösteriyor..

Rakamları sembolik verdim baya kat kat fazlası yani bu değerler.. Farketmedim çünkü istatistik yansımıyordu..

Elimde bir sunucu var o sunucuyu farklı amaçlarla kullanmak için aldım.. Siteyi oraya taşımıycam çünkü senelik almıştım yazık günah verilen paraya :) Ayrı bir duyuru olarak resim paylaşımlarını kapatıp linkleme yoluyla yapmanızı duyurucam' belki bunu sonuna kadar okumazsınız o yüzden.. Kısıtlama değil bu özel cihaz'dan yüklemeleri kapatıcam belli bir süreliğine... Belkide hiç kısıtlama yapmam başka bir formül bulurum bilmiyorum şuan için.. Şuan yapılacak en mantıklı olay dosya limitini düşürmek..

Linux

Birbey
İsim
Uğur
Memleket
Ardahan
Medeni Hal
Rabbim kolaylık versin üstadım.
Özellikle dm uzerinden gönderilen multimedialari ozelliklikle yasaklamalisin.
Konularda paylaşılacak olanlara da belirli bir boyut getirebilirsin. Ciddi anlamda bu işler hem ağır uğraşlar hemde yüksek meblağlar ile çözülecek şeyler.

"Ölüler de sanıyor, diriler hergun helva yiyor."

Alla yardımcın olsun.

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
@Linux, Şuan için hallettim'de inode sınırımız gerçekten düşükmüş... Biz xenforo uyumlu bir hosting'de barınmıyoruz.. Normal linux hosting ama sadece xenforo çalışıyor.. Yani bazı modüller işlemini'de yapmıyor aslında biz kendi çapımızda murat 131' arabasını yokuş yukarıya vurdurmaya çalışıyoruz 2 senedir...
Var elimde sunucu hosting bayiliği bile yapabilirim onu başka amaçlar için aldım ben.. Hack stres testleri için caydırıcı bir güç olarak elimde tutuyorum çünkü 2 senedir uğraşıldık birazda biz dokunalım diyorum.. :D
Neyse işte FULL XENFORO UYUMLU hosting bayisi bir arkadaşım var.. O imkan sağladı gel diye'de ben şimdi düşükte olsa senelik aldım bunu paraya kıyamıyorum kalsın bir mühtet..
Disk boyutumuz 500 gb olsa bile o sorun değil... Dosya limitleri sıkıntılı..

KeNo

Kıskançlık hapı olsun istiyorum!
İsim
Kenan
Memleket
Mersin
Ayda bir hosting davası ?

• Beğen
Tepkiler: LsR
Geri
Üst Alt