Sitedeki Konuların Kilitenmesi İyimi Kötümü

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
Site yönetenlere tartışmalı bir soru...

Açılan konuların yoruma belli bir zaman kapatılması doğrumu ?

Ben bir linux kullanıcısıyım o yüzden herşeyim özgün ve marjinal olduğu için ezber bozar. ( windowscular gelenekci )

Linux çözüm siteleri mesela Pardus forumu örnek verelim..

Pardus forumda açılan konular otomatikmen 1 ay sonra kilitlenir..

Bunu biz webmaster sitelerinden çözümlenmiş konular olarak görebiliyoruz.. ama her zamanda kilitlenmiyor..

Sİte yönetenler ? ve Üye olup bu konu hakkında görüşü olanlar ? Siz bu olayın mantığına nasıl bakıyorsunuz sizce konular neden kilitleniyor ? neden kitliyorlar daha doğrusu...

Kerem

Kız & Erkek Babası
Memleket
Isparta
Medeni Hal
Bir konu kilitlenmesinin benim için tek bir sebebi vardır, oda tartışmaya kapalı olmasıdır. Kurallar gibi mesela. Çözümlendiği için kapanan konularıda sevmem hiç, aynı sorun için tekrar konu açmaktan Nedret ederim.

• Beğen
Tepkiler: LsR

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
Hemen hemen bütün Linux forumları Kali Linux, Pardus, Ubuntu, Min, Centos .. akıllara hangisi geliyorsa yerli veya yabancı ... forumlarında açılan konular 1 ay sonra yoruma kapanıyor..

Kimisi olmuş bitmiş gerek yok neden açık dursun diyor... kimiside seo açısından daha iyi diyor ( onuda anlamıyorum nasıl oluyorsa ) bazılarıda çözümlenmiş konuların tekrar kısır döngü gibi hortlatılması hoş değil diyor..

Benim görüşüm eski konuların up'lanması yani güncellenmesi hortlatılması seo açısından'da iyidir ... Hemde eskide çözümü olupta yeni arayanların görmesi açısındanda iyidir...

Ubuntu forumu demişki seo açısından kilitlenmesi yazı harf kalabalığı olması iyi değildir demiş..

Bende test deneme ve tecrübeyle diyorum'ki... Seo açıından eski konuların güncellenmesi ve hortlatılması seo'yı hareketlendirir...

Çünkü indexleme çekmek için konuyu okuyan botların hareketlerini takip ettim... yani gözlemledim..

Çok eski bir konu ücra yerlerde arkada kalmış konulara botlar uğramıyor... Botlar android gibiler akıllılar.. kullanıcıların hareketlerine göre hareket sergiliyorlar... Mesela falanca konuya girip çıkıyorum .. 10 dakika sonrasında aylar önce uğrayan ve sonra uğramayı bırakan bot peşimden giriyor.. Çünkü takip ediyor.. robot dosyamızı biz neden düzenliyoruz ? httces neden ayar çekiyoruz .. kullanıcıları indexlemesin botlat şuraya girmesin diye ? çünkü kullanıcı davranışlarına göre davranıyor onlarda....

Girip çıktığım konuya bot geliyor ... eğer eski konuya bir yorum yapılacak olursa... bu seferde konuya etiket botları geliyor ve diğer tarayıcıların botlarıda yeni bir konu gibi görüyor... Burda akıla gelen şu konu iki kere indexlenirse ? öyle birşey olmuyor :D Konun indexli zaten sıralaması değişiyor sadece..

Şimdi bu konu hakkında fikri olmayıp zaten şöyle böyle diye evet doğru biliyorduk gibi yorum yapmayın :D Bilmiyorsunuz bilmiyorum diyemiyorsunuz.. birşeyiniz eksilmez .. bu konuyu linux forumda geçen ay işlemiştim :D uğrayan olursa ordan hatırlamış olsun..

Kerem

Kız & Erkek Babası
Memleket
Isparta
Medeni Hal
Benim görüşüm eski konuların up'lanması yani güncellenmesi hortlatılması seo açısından'da iyidir

buna tamamen katılıyorum, eski konuları hortlatmanın faydası olduğunu bende düşünüyorum. Biraz konu mu hortlatsak bu arada ?

• Beğen
Tepkiler: LsR

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
buna tamamen katılıyorum, eski konuları hortlatmanın faydası olduğunu bende düşünüyorum. Biraz konu mu hortlatsak bu arada ?
Ben çok takip ediyorum onu özen gösteriyorum .. o yüzden ben eski konuların linklerini ilgili yani konuyla alakalı olan sosyal medya mecralarına atıyorum... zaten şöyle bir dikkat et takıntılıyım o konuda.. foruma bu foruma üye olanlar genelde yabancı yani çevre forumda olmayanlar.. oralardan geliyorlar .. çünkü ikna kabiliyetim açıklama yazma şeylerim biraz düzenli oluyor :D geliyorlar gidiyorlar kimiside kalıyor :haha: Ben ilk zamanda forum reklamını forumlarda yaptım tanıtım olarak.. sonra düşündüm.. forumda yaptığım reklama forumda olanlar gelir.. ben ilkemi değiştirip hiç alakası olmayan insanlara yöneldim.. Mesela bak forumderyasının reklamını bir iki kere yaptım kaldı öyle istesem onuda üyelerle doldururum burayıda üye manyağı yaparım... ama aktiflik olmaz.. Abi herkese tavsiyemdir eski konulara ekleme bilgi yapın :D hortlatın yani.. tanıtımlarıda sosyal mecralarda yapın .. mesela resimle ilgili bir konunmu var .. facebookta resim grupları var gir abi ilgili konun sitende varsa o konunun resimini linkini at oraya bu reklamdır ama faydalı reklamdır.. kişilere diyorsun ki bak ilgilendiğin şeyin bilgileri burda var :D

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
Fotografçılık girdim çıktım 5 dk oldu
örnek sonuç =

Robot: Google

Tabi sitenizin robot dostalarınada ufaktan bir ayar yapmanız şart .. default ayarlarda bu herzaman olmaz.

Uhibbu

اُحِبُّ
Medeni Hal
Fotografçılık girdim çıktım 5 dk oldu
örnek sonuç =

Robot: Google

Tabi sitenizin robot dostalarınada ufaktan bir ayar yapmanız şart .. default ayarlarda bu herzaman olmaz.
Herkesin ardından bu kadar hızlı gelmezler ama ?
Bizede cok yaptın bunu çok faydasıni gördüm ben ?
Sagolasın ?

Bir konu herhangi bi amaca baglıysa ve amacina ulaştıysa kilitlenebilir..
Kalan konular istifade icindir zaten..:okku:

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
Biz işte kilitlenmemesinden yanayız :D kitlemek boş uğraş yani onu demeye çalışıyoruz aslında... hani ne gerek var ne gerek yok.. o tez ölü tez çürük bir bilgi yani :)

AZE

Eىvallah ?
İsim
*
Memleket
*
Meslek
Kronik işsiz
@AZE
İyi yorum yapılmaması gerekiyorsa konu çöp konuysa kilitlenip çöpe konulmalı diğer konular için önemli uyarılardır büyük ihtimalle kilitlenip sabitlenmeliki göz önünde bulunsun

saphira

Tonton Nine

benim görüşüm yok bu konuda.. teşekkürler..

Geri
Üst Alt