Sevgiliye Sözler

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
Güle sormuşlar: "neden dikenlisin?" diye. Gül de "Beni yalandan değil, gerçekten seven tutabilsin diye!" Can Yücel

Sevgili, güzel sevgili, eyy sevgili aşk dediğin, bana baktığın o gözlerindeki kocaman bir dünyadır. Aşk dediğin, benim o dünyada kendimi bulmamdır. Aşk dediğin, adındır. Aşk dediğin, o güzel suretinin aslıdır.

Ne garip duygudur AŞK… Bir bakarsın sevgiye bir bakarsın nefrete dönüşür. Bir de sızıya dönüştüğü olur. Göğsünün sol yanında bir ağrıya sebep olur. Derinden ince ince akar. Ara sıra yoklar, öldürmez ama süründürür.

Yüksek bir binanın zirvesinde durmak gibidir aşk… Dünya yıkılsa umurunda olmaz o yanında olduktan sonra onsuz bütün her şey anlamını yitirir. Varlığı ile seni o binanın tepesine çıkaran bir sözü ile seni yere indirir. Ve şairin dediği gibi o seni aşağı itse bile yere çakılana kadar aklında olan tek şey onun sırtına değen elleri olur.

Asla olmaz deme, asla yapmam deme, asla söylemem deme bir tutuldun mu AŞKa olmazlar olur. "ey aşk sen nelere kadirsin" aşk sözünü aklından çıkarma… Aşık olunanın huyları, saçma eylemleri, kırıcı sözleri dahi takılmaz, çünkü aşk vardır. Dinlemeye dahi tahammül edemediğin müziği dinlersin. Ömrüm boyunca gitmem dediğin yere sevdan ile seve seve gidersin. Bundan arkadaş olur mu dediklerinle sırf o istedi diye dost olursun. Kendindeki değişime, yaşadıklarına anlam veremezsin "aşk nedensiz de sevmekmiş" dersin.

Ayakların yerden kesilmesi de vücudunu yakan ateşte aşktandır.

Hayaller kurdurur, hayallerimi yıkarsın belki ama her defasında yeniden yüreklendirirsin başka hayaller kurmaya..

Geri
Üst Alt