Sayfamız simamızdan daha dindar.

sükutu-ezber

Öyle işte,,,
Sayfamız simamızdan daha dindar.

Güzel bilgileri paylaşma hastalığı.

Kendimize şunu sorduk mu hiç? Ben iyi ve güzellikleri tebliğ ediyorum ama temsil ediyor muyum?

Güzellikleri tebliğ etmek yani paylaşmak, ulaştırmak, iletmek kolaydır. Güzel bir yazı yazarsınız onu paylaşırsınız. Güzel bir bilgi elde edersiniz onu başkalarıyla paylaşırsınız. Hikmetli bir söz okursunuz onu profilinizde paylaşma gereği duyarsınız...

Ama ne yazık ki bazılarımızın profil sayfası, profilinden daha dindar gözüküyor. Sayfası ayetler, hadisler, hikmetli yazılar, öğüt dolu içerikler, güzel videolar, resimli mesajlar ile dolu. Sayfa, sayfanın sahibinden daha mütedeyyin!

Bazılarımızın sosyal medya hesabı, işletme hesabından daha takvalı. Sayfasında ticaretle ilgili ayetler, hadisler, yazılar, fetvalar, takvalar var ama bunları paylaşan adamın ticarethanesinde iş ahlakı yok, işçi ahlakı yok, işveren ahlakı yok, helal kazanca dikkat etme yok, borca vefa yok, dürüstlük yok... Sosyal medya hesabı cennetlik gözüküyor ama hesabın sahibi cehennemlik gözüküyor...

Bazılarımızın paylaştıkları, giyim ve kuşamından daha tesettürlü. Profil sayfasına baktığında zannedersin büyük bir hanım evliya bu sayfanın sahibi... Ama gerçekte düğünlerde kendinden geçen biri. Paylaştıkları tesettürlü, iffetli ama paylaşımı yapan, tesettüre dikkat etmiyor, iffetini korumuyor, Müslüman kadın ahlakına dikkat etmiyor...

Allah tebliğ ettiklerimizle değil temsil ettiklerimizle bizi yargılayacak. Paylaştıklarımızla değil, pay çıkardıklarımızla ödüllendirecek. Bu din laf işi, paylaşım işi, tebliğ işi değil, lafın gereğini yapma, paylaşımın içeriğini yerine getirme ve temsildir.

Tebliğ, temsil varsa değer kazanır.

Murat Padak

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
Ben bu yazıyı okumuştum .. Buna benzer daha fazlalarını'da..
Burda iki durum var iyi olan bir'de kötü olan bir durum var ...

Şimdi profil sayfalarında ehli sünnet gibi ya aslında bu ehli sünnet demek doğru olmaz o biraz nizami inanca ufaktan tertipli cemaat disiplinine giriyor .. Şey diyelim buna biz inancını inandığı gibi yaşayanlar.. Çünkü muhafazakar dersem herkes öyle kendi aile içinde bir mahremiyeti var..

Yukarıda olanları yazdıktan sonra devamlılık verip kafayı veremiyorum.. Sonra uğruycam bu konuya .. :D

sükutu-ezber

Öyle işte,,,
Son bir kaç senedir Murat Padak hocayı takip ediyorum... yazıları ve ayet analizlerini genelde kısa öz yazıyor o yüzden okumak daha kolay oluyor,,,
Çok uzun yazılar çok okunmuyor açıkcası,,

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
Şu genç bir arkdaş diye'biliyorum başka varsa bilmem.. Yazıları baya islami mecmua'lar içinde var .. Ama ileride onuda merceğe alırlar.. Bilirsin ülkemiz'de böyle birşey var.. Önce yükselmesini beklerler..

Geri
Üst Alt