Ruhsuz ankara

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
Oğlum bi sevemedim şu ankarayı ya .. vallahi memur şehri billahi memur şehri.. bi garip anasını satayım zaman zaman aklıma geliyorda yok ya ..

Kerem

Kız & Erkek Babası
Memleket
Isparta
Medeni Hal
Bu konu benim için açılmış sanki. ? ya seven seviyor ama ben hayatta sevemem. Isparta gibi küçük bir şehirde büyüdüm, bir şekilde herkes birbirinin tanıdığı çıkıyor düşünün o kadar küçük. Şimdi Ankara ise koca bir beton yığını ve soğuk suratlar.

• Beğen
Tepkiler: LsR

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
Bu konu benim için açılmış sanki. ? ya seven seviyor ama ben hayatta sevemem. Isparta gibi küçük bir şehirde büyüdüm, bir şekilde herkes birbirinin tanıdığı çıkıyor düşünün o kadar küçük. Şimdi Ankara ise koca bir beton yığını ve soğuk suratlar.

Her açıdan rahat bir şehir ben seviyorum denizimiz olmasa da.
Ankarada benim kadar mazisi olan yoktur .. yaşayanlar bile belki benim kadar bilemez.. gerek gecesi gerek gündüzü.. gerek iş hayatı gerek okul hayatı.. gerek varoşları gerek elit yerleri..

Sizin ikinizide anlıyorum aslında.. zaten bir ankaralı istanbulu sevmez bir istanbullu ankarayı sevmez .. ama benim olayım öyle birşey değil..

Ankara böyle değişik bir yer.. yaşam olarak emeklilik yaşlı yeri ve aynı zamanda memur kenti... ankaralı gençler bile istanbula veya izmire geldiklerinde kendilerinin ankara güzel olmasada evimiz orada hayatımız orada ama buralarda çok güzelmiş hissini hissettiklerini biliyorum..

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
Dur düzeltiyorum.. güzel olmasada derken orada şehirin cofrafi konumu yada mevsimsel doğasını kastedmedim.. insanlar olarak orası biraz farklı.. Yani yanlış anlamayın bir istanbul değil ama istanbullularmış gibi takılan insanları var.. hani yemiyoruz biz istanbullular bunu... oğlum urfalısın mesela ne ankara ağzında istanbullu tripleri yapıyorsun.. gibi gibi

Ben hiç öyle rastlamadım.
Tabii dediklerinizin bazıları doğru memur ve öğrenci yeri daha çok :)

• Beğen

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
@Redamancy, vallahi öyle billahi öyle.. ben orada psikolojik bunalıma giriyorum ya .. çok başka bir memleket orası ..

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
Ankaralıyım ankaralı olarak sevmiyorum... çorumlu olupta ankaralıyım demiyorum ha.. gerçekten ankaralıyım ama kütük çorum :haha: aslında bu bende derin bir konu ama neyse :haha:

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
@Redamancy, Ankaralılar başka birşey.. ankara başka birşey.. ankaranın yerlisi yok zaten.. bu haymanalılar biz yerliyiz diyorda değiller.. dedelerinin dedeleri bilmem nerelerden gelmişler..
Hayır ben il olarak söylüyorum :love: Ankaralılar neden sevilmesin anadolu insanı sevilmez mi :D

Yani evet hep oralardan buralardan gelmeler çoğu. Yerlisine pek rastlayamıyorsun.

• Beğen