Ramazanda sofranızdan bunları eksik etmeyin!

Taze mevsim meyveleri, sebzeleri, beyaz et, günlük süt, yeşil ve siyah zeytin, hurma, yulaf ezmesi, şekersiz veya az şekerli kuşburnu marmeladı, keten tohumu, tuzsuz fındık, ceviz, badem, kuru üzüm, incir, kayısı, yeşil mercimek, kuru fasulye, nohut, soya fasulyesi, beyaz unun yanı sıra, kepekli un, köy unu, kinoa, esmer şeker, hurma şurubu, bal, demirhindi, bitki çayları, baharatlar, doğal maden suyu.

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
aslında işin gerçek manasına inersek bunların olmaması gerekiyor... insanların çoğu iftar sofralarını çatapatlı şaşalı böyle görsel sunuma bağlıyor... Bir tas çorba ile oruç açan bir menü ile oruç açana bedel değil derler... ben bunun hadisinide görmedim ayetinide belki zayıf hadisleri vardır bilemiyorum... eskilerin dediği şey oruç ramazan kısmaktır aç kalmak değil kesinlikle öyle anlaşılmasın... yoksa fakir açken sen aylarca yeme o fakir doymadıktan sonra bir manası kalmaz.. İnsanların gücünün yettiğice bir sofra kurması lazım bakın gücünün yettiğince diyorum ramazan diye sadece iftardan iftara yeniliyor diye aşırıya kaçmaması lazım... bu biraz mütevazilik nasıl desem müstakillikle alakalı birşey.... mesela insanlar normal yemek saatine bu kadar özenmezken ramazanda sofraya özeniyor neden ? çünkü açlar :D açlık açın halinden anlamaktır oysa aynı ramazanda ramazan olmayan gündede kısıtlı sofrası olan ve hiç olmayanlar var.. neyse konuyu kaydırıyorum konu için teşekkürler :love:

Geri
Üst Alt