Özel Mesajları Komple Silmek - Xenforo

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
PhpMyAdmin alanından

xf_conversaion_master
xf_conversaion_message
xf_coversaion_recipient
xf_conversaion_user

bu yukarıdaki dörtlüyü boşalt diyoruz ...

sonra PhpMyAdmin panelinin SQL alanından aşağıdaki sorguyu çalıştırıyoruz işlem tamam... siz yinede yedekle çalışmayı ilke edinin

Kod:
UPDATE xf_user SET conversations_unread = 0;

Mesajları tablodan boşaltınca yapısı bozuluyor dm konuşmaları arasında diger üyelerin tepki begenisi oluyor
Bulamadım çözümünü tablo onar diyincede olmuyo

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
Mesajları tablodan boşaltınca yapısı bozuluyor dm konuşmaları arasında diger üyelerin tepki begenisi oluyor
Bulamadım çözümünü tablo onar diyincede olmuyo
Konuyu hortlatman iyi oldu bende bunun çözümü için uğraşıyordum sırf çözümlenmediği için dm'lerdeki beğenileri kapatmıştım ama çözdüm hatta bir kaç gün oluyor dm tepkimelerini geri açtım...

Nedeni şu aslında myadmin'den boşaltma yaparken tablolar sorgudan dolayı tam anlamıyla silinmiyor .. yani şöyle düşün grup ayarlarından mesela moderatörlere yetki veriyoruz hani konuyu tamamen silebilsin mi kalıcı olarak ? yoksa normal mi silsin şeklinde.. buda onun gibi yukarıdaki konuda paylaştığım sorgu yeterli değil... ben yeni bir sorgu girdim bu sorgunun komple temizleyip sorun çıkarmaması gerekiyor.. şunu bi dene ben bunu sorgulayarak çözüldüğü kanatindeyim...

tekrardan boşalt tabloyu eğer sıkıntı sunucu hatasına yansıyorsa onar'da diye bilirsin ondan sonra YEDEK almak kaydı ile şu sorguyu çalıştır

Kod:
DELETE FROM xf_reaction_content WHERE content_type='conversation_message'

Bu sorgu sütten çıkma ak kaşık gibi tablonu yenileyecektir.. lakin şunu unutma yukarıda konuda paylaştığım boşaltma işlemindeki sorguyuda gireceksin yani sıralaması şöyle olmalı yoksa bir anlam ifade etmeyecek..

sıralıyorum tekrardan

Kod:
xf_conversaion_master
xf_conversaion_message
xf_coversaion_recipient
xf_conversaion_user

Bu tabloları boşalt sonra aşşağıdaki ilk sorguyu gir

Kod:
UPDATE xf_user SET conversations_unread = 0;

Ondan sonra bu son verdiğim sorguyu gir

Kod:
DELETE FROM xf_reaction_content WHERE content_type='conversation_message'

tamamdır olması gereken bu.. sanırım aylarca ben beklemiştim bunun için dedim ya bir kaç gün önce bende sorgu kodu için giriş yaptım dm'de bir test yapma durumum olmadı ama kod'ların algoritması gereği ve mantıken tabloyu yeniden kurulum yaparcasına yapılandırıyor..
Birşey olacağından değil ama yinede sistemindeki eklentiler etkileye bilir o yüzden YEDEK almanı sorgu'yu çalıştırmadan önce şiddetle tavsiye ediyorum sorumlulukta kabul etmiyorum..

Site çöktü sandım 5 saniye yaptım düzeldi valla. Teşekkür ederim çok aramıştım

• Beğen
Tepkiler: LsR
Geri
Üst Alt