Outlook Mail Yedekleme Nasıl Yapılır?

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
Outlook Mail Yedekleme Nasıl Yapılır?
E-maillerinizi iş için kullanıyorsanız, büyük olasılıkla Exchange veya IMAP hesabı kullanıyor olmalısınız. Bu yazımızda Outlook mail yedekleme işleminin nasıl yapıldığını size detaylı olarak anlatmaya çalıştık.
E-postanıza istediğiniz zaman veya istediğiniz yerden erişebilmeniz için Exchange ve IMAP sunucuları e-postayı otomatik olarak arşivler. Bir exchange hesabınız varsa, yöneticinize arşivlenmiş e-postanıza nasıl erişebileceğinizi sorabilirsiniz.
Genel olarak tüm Microsoft Outlook sürümlerinde benzer bir arayüz bulunmaktadır. Bu makalede Microsoft Outlook 2016 sürümünde IMAP ve POP3 sunuculardaki Outlook şirket maili yedek alma işlemini anlatacağız. Hangi Outlook sürümüne sahip olduğunuzu bilmiyorsanız Microsoft Outlook Sürümü makalesini inceleyebilirsiniz.

Microsoft Outlook 2016 Mail Yedekleme:​

1. Adım: Outlook mail arayüzündeki sol üst menüden “Dosya / File” sekmesine tıklayın.2. Adım: Açılan penceredeki sol menüden “Aç ve Dışarı Aktar” / İngilizce arayüz kullanıyorsanız “Open & Export” seçeneğine tıklayın.
3. Adım: Açılan yeni pencereden “İçeri/Dışarı” Aktar bölümüne tıklayın.
4. Adım: Açılan sekmeden “Dosyaya ver” seçeneğini işaretleyin ve ileri butonuna tıklayın.
5. Adım: Bu pencerede Outlook Veri Dosyası (.pst) seçeneğini işaretleyin ve İleri butonuna tıklayın.
6. Adım: Açılan listeden email hesabınızı seçin ve ardından ileri butonuna tıklayın.
7. Adım: Yedeklemenin yapılacağı hedef klasörü belirleyin ve “Son” butonuna tıklayın.
8. Adım: Son olarak, yedek dosyamıza şifre oluşturuyoruz ve “Tamam” butonuna basıyoruz. İşte bukadar!
Outlook mail yedekleme ve Outlook yedek alma ihtiyaçlarınızda bu makalemizdeki adımları takip ederek gerçekleştirebilirsiniz.
Outlook mail yedekleme adımlarını başarıyla tamamladınız. Eğer Outlook mail yedekleme konusunda desteğe ihtiyacınız olursa yorum yaparak bize sorularınızı sorabilirsiniz.