OS 13.5.1 Kullanan Tüm iPhone’ların Pil Süreleri Test Edildi

Katılım
3 yıl 10 ay 30 gün
Mesajlar
23
Tepkime puanı
113
Geçtiğimiz günlerde yayınlanan iOS 13.5.1 sürümünü, Apple kullanıcıları telefonlarına yükledi. Güncelleme tüm Apple cihazlara yayınlanmamasıyla beraber, iPhone 6S ve üstü cihazlar tarafından kullanılabildi.

Apple’ın yayınladığı son mobil işletim sistemi iOS 13.5.1’in özellikle belli bir amaca hizmet ettiğini söyleyebiliriz. Telefonlara kurulan bazı programlarla yapılan ve telefonun kısıtlamalarını kaldıran 'jailbreak' adı verilen olayın önüne geçmek isteyen Apple, güncelleme ile birlikte güvenlik tarafında bazı iyileştirmeler yapmış durumda. Peki yapılan bu iyileştirmeler, cihazların pil performansını etkiliyor mu?

iAppleBytes adlı YouTube kanalı, yayınlanan yeni güncelleştirmenin telefon pillerini hangi yönde etkilediğini merak ederek bir video hazırladı. Takipçileri yorumlarda, yeni iOS güncelleştirmesi alan cihazların bir süre optimizasyon zamanı olduğunu belirttiler. Bunlara kulak veren iAppleBytes, güncelleştirmeyi alan cihazları yükselttikten tam 6 gün sonra bu testi yaptı ve o 6 gün boyunca telefonlar şarj cihazları bağlı bir şekilde, test için bekliyorlardı.

Bu pil testi iPhone SE, iPhone 6S, iPhone 7, iPhone 8, iPhone XR, iPhone 11 ve yeni 2020 iPhone SE tarafından yapıldı. Sahip oldukları pil kapasitelerini bildiğimiz için, aralarından herhangi bir kıyaslama yapmıyoruz. Sadece eskiye nazaran yeni güncelleştirme telefonların pil ömrünü nasıl değiştirmiş onu saptamaya çalışıyoruz.
 

Charismax

Copyright @ Charismax
Katılım
3 yıl 10 ay 30 gün
Mesajlar
25,377
Tepkime puanı
8,772
Yaş
35
Konum
Memed' Home
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Cinsiyet
vtEvVy
Medeni Hal
ios görünce aklıma para geliyor olmazlar geliyor çok pahalı iphone kullandım iki sefer iyi hoş ama ne bileyim android daha özgürlük sağlıyor sanki.
ama cidden kaliteli cihazları var
 

Benzer konular

Geri
Üst Alt