Ne yapalım yani mevsim kışsa? Vazgeçmedik ki gönlümüzdeki bahardan ..bugün

Sırf başlayıp bitirebildiğim bir hikayem olsun diye, bıktım ardımda yarım kalmış hikayeler taşımaktan.

Anlamlarını bilmeden sevdiğimiz şarkılar var ya. işte biz böyleyiz... sesin, kıvrılıp büküldüğü yerde ıslanıyor gözlerimiz.

Hayat, sahip olduklarımızın dışında kalanlarmış meğer...​

İncecik bir hüzün köpürüyor içimde

Geçti sandığım kederlerin kırıntılarına toplanıyor kuşlar

Hayat ne çok yanıltıyor kalpleri

Günlerimin elinde

Doksan dokuz siyah kehribar

Hani sorarsan halimi…​

Yaranızın kabuk bağladığını düşünüyorsanız eğer hayat size büyük umutlar getirir...Mutlu olduğunuza inanıyorsanız her şey yolunda demek olabilir...Unutun...Geçmişin derinliklerinde kaybolmak pek de akıl sağlığına yarayacak bir hareket değildir.

Bu sizi hüzün bulutlarının içine hapseder ve mutsuzluk bulaşıcıdır. Etrafınızdaki insanlar bunları hak etmeyebilir...Mutlusunuz...Geçmiş bitti, Geçmiş toz, geçmiş duman.

Pişman olmak yok çünkü yaşadığımız her şeyde aslında birçok güzellik saklıdır.​

• Beğen
Tepkiler: LsR
Çiçekler hiçbir şeyin kalıcı olmadığını öğretir bize; ne güzellikleri kalıcıdır ne de solgunlukları; çünkü sonradan yeni tohumlar verirler.

Mutluyken de üzgünken de hatırla bunu. Her şey geçip gider, yaşlanır, ölür ve yeniden doğar...​

Güzel bakıp güzeli görene..

Yağmur sesinde,bir bulutun yer değiştirmesinde, bir şiir dizesinde, bir insanın yüzünde veya sesinde, bir kuşun ötüşünde veya bir yaprağın yeşerişinde; bakmayı ve görmeyi bilen için, işitmeyi becerebilen için güzellik her yerde.​

Güzel başlayıp güzel biten her gün dün gibi, güzel başlamasını umut edip de hüzünlü biten çok gün tanır herkes, insan böyle hüzünlü günler de yakın ister, can ister, arkadaş ister, bazen annesinin dizlerine kapanıp ağlamak ister, bazen bir omuz ister ama hep ister.

İmkansız diye bir şey olmadığını bilip bilmiyormuş gibi yapar bazen insan, ve sonra zamanın nasıl geçtiğini anlamaz...

Huzur dedim.
Duymamazlıktan geldi. Belki de duymadı, tanışmamış... Kim bilir?!
Güldüm, üzerindeki mutluluk yakışmış, kullan arada. Güzel duruyor dedi.
Duymamazlıktan geldim. Alışırsam daha mı iyi?​

“ Kemik, deri ve damardan fazlası olabilmek için, gözlerimi iyice, arasından ancak soylu şeylerin geçebileceği kadar kısarak baktım aynaya. ”

Kendini, kendi yüreğinin süzgecinden geçirmek gerek bazen..​

images

İnsan diyorum ;

Öyle durduk yere soğumuyor hayattan

Ve insandan.

Susuyor ve sustukça biriktiyor ve sonra içindekileri haykırıyor

Yada sessizce uzaklaşıyor…

Herkesten ve herşeyden…​

İnsan kaçıyorsa eğer, arkasına bakma ihtiyacı hisseder mutlaka. Aklı, fikri ve dahi gözü arkadayken, kendine çarpar hep. Unutur bunu bazen.

Uzun ve elbisesinin eteği rüzgarda salınan bir kadın gibi, lacivertini koyulta koyulta gelen geceyi karşılarken penceremde; bir çocuğun bir oyun gibi tutturduğu kaçışıyla hatırlayıp dolanıyordum, asla o kadar hızlı koşamayacağımı bilsem de, anlaşılmaz bir hızla uzaklaştığım kelimelerin açtığı dehlizlerde.

Çünkü bilirsin, duvara çarpar gibi karşılaşılır bazı kelimelerle. Ya da dipsiz bir kuyu misali, sonuna varamadan sadece düşersin içlerine. Hiçbir şey bir daha eskisi gibi olmaz o andan sonra.

Sanki kurduğun her cümlenin içinde o kelime varmışçasına ürkek ve fısıltı gibi konuşmaya başlarsın farketmeden. Sonra bir gün, sesini bile unutursun söyleyemediğin o kelimelerde...​

O son sayfanın çaktırmadan sona kalmış olması da tesadüf değil, hiçbir şeyin tesadüf olmadığı gibi. Bakana değil de, görene yüksek çözünürlüklü hayat. Hiç bitmeyecekmiş gibi gelen her şeyin bir sonu var. Olması lâzım çünkü.

Son bir vuslatımız olacak. Olması lâzım çünkü. Ardında hasret görüyorum. Hiç öylesini görmedim.

O kadar çok şey var ki düşünecek. O kadar çok şey var ki yarım kalmış…

• Beğen
Tepkiler: LsR
Syw9iM.jpg

Hani derler ya ben ufak şeylerle mutlu olan insanım diye. Öyleyim bende.
Ama bilmediğiniz bir şeyler var bir yerde.
Ufak şeylerle mutlu olan insanlar, ufak şeylerle kırılırlar.
Ağızdan çıkan bir söz bazen, bir kılıçtanda derin yaralar açabilir.
Ben ufak şeylerden korkarım..
Bir söz bazen, bazen bir bakış.. Gelişleriniz bazen, bazen gidişleriniz.
Ben ufak şeylerin insanıyım.
Nasıl ki bir çakıl taşı verdiğinde sen bana onu elmas kadar sevebilirsem.
Bir kötü söz söylersen bana.. Ya da bana söylemezsin ama yine de duyarsam incinirim..

Not: Resimde "Umarım her zaman gülümseyecek bir sebep bulursun." yazıyor.​

Geri
Üst Alt