Müfredata Kültür Tarihi Dersi Eklenecek

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, müfredata kültür tarihi dersinin ekleneceğini söyledi. Bakan Özer, İstanbul Kadıköy’de İstanbul Atatürk Fen Lisesi’nde Erhan Afyoncu Kütüphanesi’nin açılış töreninde yaptığı konuşmada, “Bunu burada ilk kez söylüyorum. Kültür tarihiyle ilgili bir ders çalışmamız var” dedi.

hb_b185341fd4a5364a3feb3114b1234573.jpg

Hürriyet'ten Melike Çalkap'ın haberine göre; Bakanlığın yeni bir müfredat oluşturma çalışması içinde olduğunu belirten Özer, törende yaptığı konuşmada, “Öncelikle okul yöneticilerinden başlayıp öğretmenlerin kültür tarihiyle tanışacakları, zenginleşecekleri, düşünecekleri, tefekkür edecekleri bir alan oluşturma bağlamında adımlar atacağız. Okul yöneticilerimiz o eğitimleri tamamladıktan sonra müfredatımıza inşallah kültür tarihiyle ilgili dersimizi de kazandırmış olacağız” dedi.
İstanbul Atatürk Fen Lisesi’ndeki Erhan Afyoncu Kütüphanesi’nin açılış törenine Tarihçi, Yazar ve Milli Savunma Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Afyoncu’nun yanı sıra Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürü Halil İbrahim Topçu, İstanbul Vali Yardımcısı Hasan Hüseyin Can, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, Kadıköy Kaymakamı Dr. Mustafa Özarslan, Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı da katıldı. Açılış töreni Kadıköy Avni Akyol Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin verdiği mini konserle başladı.